Balené vody

Balené vody

28.8.2002 00:00  |  Zdravý domov

Již dávno se ví, že jsme si neekologickým chováním pokazili vodu. Tohoto si všimli "šikovní" lidé a řekli si, že by bylo zajímavé na této skutečnosti vydělat a tak začali vodu prodávat. Prodávat v plastových láhvích, které dál zamořují životní prostředí. Zní to jako zlý sen, ale bohužel je to realita. Masivní reklama udělala své a lidi kupují balenou vodu, aniž by se nad tím nějak zamýšleli. Naši pradědové by pravděpodobně zemřeli smíchy, kdyby někdo v jejich době přišel s tím, že jim bude prodávat vodu. Pozici balených vod na trhu umocňuje přesvědčení spotřebitelů, že je kupovaná voda v plastu jediným, a někteří se dokonce domnívají že nejlepším, řešením! Jak to tedy s balenou vodou doopravdy?... celý článek

Komentářů: 10 | Poslední komentář: 17.10.2006 17:34

Komentáře

reagovat 28.8.2002 15:05 - Antonín Zimčík

Po přečtení článků o kvalitě pitných vod v ČR nabývám pomalu dojmu, že je stejně jedno co pijeme, vše je už nějak kontaminováno.

reagovat 28.8.2002 19:00 - Radim

Staci kliknout na odkaz a vse je jasne. Na slusnych webech ke clanku pripisi REKLAMA. Jinak jako vzdy jde o pokus z lidi pod hrozbou, zde spatne vody, zdimat prachy. Ted je to: mame univerzalni filtr a s nim usetrite na auto a dovolenou na Havaji.
Nejak jste v te reklame, drazi doktorka-ci, zapomeli na sklenene lahve. Ze by ji ve Svycarsku nemeli?

Pac a pusu a trosku mene te komerce.

reagovat 29.8.2002 08:41 - Palmexman

Dost nechutná a okatá reklama...

reagovat 29.8.2002 12:53 - Olda

Diky neobjektivnosti clanku se dalo usoudit, ze se jedna o reklamu. Autor uvedl jedine 2 argumenty proti balene vode. Prvnm byla cena - tu si kazdy jednoduse spocita sam a druhym byla moznost uvolnovani nezadoucich latek z plastu. K tomu ale nebyl uveden jediny "technicky" parametr, mysleno kolik a ceho za jako dobu. Jo, zapomnel jsem na ekologii - trideny odpad a recyklace je dle meho vyhovujicim resenim. Navic pri distribuci ve vratnych sklenenych lahvich odpada problem s nestalosti plastu i ekologie - akorat se clovek vic nadre. Ale kazdy musi vedet co je pro neho prioritou.

Jo, a jeste neco, kdysi jsem cetl test na mineralky a nektere jsou vhodne k dlouhodobemu piti ... akorat si nepamatuju ktere:o(

Olda

reagovat 29.8.2002 21:26 - Mirka

Panove ja jsem nahodou rada, ze je to reklama. Bydlim v Praze a bez filtru si nedovedu predstavit jak bych prezila.
A co se tyce reklam na doktorce , tak jich tu je velice malo s porovnani jinymi weby.

Ja osobne nemam rada clanky, ktere pisi o nejakem problemu a nenabizi reseni!

reagovat 2.9.2002 14:25 - Olda

Mirko, o vikendu jsem cetl clanek o filtrech v casopise Kvety (35/2001) a byl jsem zdesen. Filtry zbavuji vodu mineralu, ktere dodatecne mineralizovani (tyka se jenom horciku a vapniku) neni postacujici. Tehdy nejcastejsi typ Aqua 200 nebyl vubec schvalen pro pouzivani v CR (uz muze byt jinak) a ostatni filtry pracujici na osmoze ve schvalovacim protokolu maji uvedeno, ze voda z nich nesmi byt jedinym zdrojem pitne vody. Clanek se opira o vyjadreni Mudr Koziska (vedouci nejake instituce na pitnou vodu) a komise vodrnskych expertu, coz jsou podle meho v tomto oboru 2 nejvyssi instituce. Jedna pisatelka uvedla, za po dlouhodobem uzivani filtrovane vody se zacaly vsem clenum rodiny lamat nehty a vlasy a dcera mel zdravotni problemy, jejichz pricinu doktorka urcila nedostatek mineralu.

Kazdy muze verit cemu chce, ale ja bude pit radeji vodu balenou a pripadne vodu z vodovodu, nez filrovanou a pak se dopovat chyejicimi mineraly.

Navic filtrovana voda je tzv. hladova, takze odebrane ionty chce zpet a bere si je z ceho muze (bylo uvedeno napr. PVC, zelezo a beton) - to urcite nebu nic zdraveho.

Takze bych nabizene reseni nazval z blata do louze:o(

reagovat 3.8.2006 14:58 - BS

Když Bůh stvořil zeměkouli, pálenku, víno, pro každý případ vytvořil i vodu, aby bylo vína víc. O dobrém víně se vždy psalo jen dobře a o špatném jenom špatně. A o vodě? Ani sám Bůh nepředpokládal, že se o vodě bude psát všechno možné. Na jednom konci zeměkoule vědci něco zjistí a na druhém konci zase nějací jiní vědci zkoumají to samé, ale žel opačně. A my, lidi, pijeme vodu ze studně, vodovodního kohoutku a ti bohatší pijí vodu osmoticky upravenou. Ti, co pijí vodu z městského vodovodu si mysleli, že pijí dobrou vodu. A neměli ani šajn, že pijí výbornou vodu. Alespoň takto to řekla jedna paní politička na bratislavskou vodu. Ti, co pracují s internetem a ovládají cizí jazyk si přečetli o vodě a její kvalitě ve velkých městech v zahraničí. A potom se pravda o této naší každodenní vodě dostala do uší i lidem ve městech.

Lidé slyšeli, četli v novinách, viděli v televizi, že v Londýně problém s vodou řeší pomocí filtru. Osmoticky upravená voda, a nebo filtrovaná voda pomocí osmotické membrány, se používá v ponorkách už několik roků a něco déle v Americe. Představte si obrovské tanky s vodou v raketách a malé kabinky pro lidi. To nešlo. Příliš drahé. Tak vymysleli reversní osmózu. A doprava Země

reagovat 3.8.2006 16:50 - Mirka

Proč vodě vadí vysoká teplota???? Děkuju.

reagovat 30.8.2006 21:20 - lenka

Ahoj"doktorko"

Přečetla jsem si Vaše články a musím podotknout, že vže zkritizujete a nenabízíte žádné řešení!Souhlasím s Vámi co se týče balených vod, ale určitě nesouhlasím s názorem na reversní osmozu,,jelikož tady jste "doktorko"opomněla,že na výstupu z reversní osmozy se mimo jiné přidá speciální patrona s řízeným množstvím minerálů(tato voda mi vždy vyhověla zkouškám na hygieně).Shrnuto:Není přemineralizovaná a není hladová!Piji ji už 10 let co jsem se vrátila z USA a mám krásné dlouhé a husté vlasy.Nechty se mi nelámou ani netřepí.Žádné zdravotní potíže také nemám a je mi už 42 let.

reagovat 17.10.2006 17:34 - UTU

jak se vede smradi

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Mirko, o vikendu jsem cetl clanek o filtrech v casopise Kvety (35/2001) a byl...
Olda  |  2.9.2002 14:25

Když Bůh stvořil zeměkouli, pálenku, víno, pro každý případ...
BS  |  3.8.2006 14:58

Proč vodě vadí vysoká teplota???? Děkuju.
Mirka  |  3.8.2006 16:50

Ahoj"doktorko" Přečetla jsem si Vaše články a musím podotknout, že...
lenka  |  30.8.2006 21:20

jak se vede smradi
UTU  |  17.10.2006 17:34

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *