Feng Shui a domov

Feng Shui a domov

14.12.2000 00:00  |  Zdravý domov

Domov by měl být něčím mnohem víc než jen místem, kde přespáváte. Slovo domov vyvolává v našem vědomí podstatně víc příjemných představ než slova dům nebo byt. Když se vrátíte z práce, máte radost, že jste zase doma?... celý článek

Komentářů: 10 | Poslední komentář: 17.2.2015 05:20

Komentáře

reagovat 14.2.2015 21:52 - Feng Shui v kuchyni

Podle tradičního čínského umění feng-šuej patří kuchyň mezi nejdůležitější místnosti v domě – jaká je v ní energie, takové jsou vztahy, blahobyt a zdraví v rodině.
„Když se v ní necítíte dobře, nejenže se vám nechce vařit, ale máte i tendenci častěji odcházet z domova,“ vysvětluje poradkyně feng-šuej a interiérová designérka Olga Bušková.
1. Udělejte si v kuchyni pořádek a zbavte se nepotřebných věcí.
Využijte k tomu konec podzimu, kdy vládnou kovové energie, což je ideální čas k dokončování. Vyhoďte staré potraviny, ve kterých zůstává stará energie. Kuchyň přeplněná zbytečnými věcmi vás může pozvolna vyčerpávat.
2. V kuchyni byste měli mít čisté plochy. Díky tomu se vám bude se vším začínat lehčeji. Čistota v nás totiž evokuje chuť něco dělat, naopak špinavé nádobí a nepořádek nás zatěžuje a zastavuje.
3. Co se týká barev, zelená podporuje zdraví a chuť vařit, oranžová a cihlová zase chuť k jídlu, hnědá je nakloněna touze po stabilitě a pastelové barvy vytvářejí v prostoru harmonii.
4. Zatímco díky čerstvým bylinkám, řezaným květinám a rostlinám s velkými listy do vaší kuchyně vpluje čerstvá energie a vy se budete cítit lépe, vystavené nože a špičaté rostliny vás budou provokovat k vyostřeným situacím.
5. Opravte cokoli, co nefunguje.
Vše, co ignorujete, se prolíná do vašeho života – kapající kohoutek nebo rozbitá myčka přispívají k váznutí komunikace. Když nefunguje sporák, utíkají vám peníze. Na ledničku si navíc nedávejte svoje sny a přání, protože je tak nevědomky posíláte k ledu.
6. Dřez a sporák by neměly být vedle sebe, protože prvek vody a ohně je pak ve vztahu ničení a ovládání. Umístění vedle sebe nebo naproti sobě může vést k hádkám a konfliktům v rodině. Když to nejde změnit, je dobré do prostoru dodat element dřeva. Může to být dóza s vařečkami, zelené rostliny, bylinky v květináči, dřevěné prkénko nebo mísa.

reagovat 14.2.2015 21:53 - Feng Shui v kuchyni

7. Pokud stojíte u sporáku, měli byste vidět dobře na dveře, ať už přímo, nebo z boku. Jen tak můžete připravovat jídlo v klidu a s dobrou energií. Stojíte-li zády, je dobré dát si nad sporák lesklou desku nebo zrcadlo. Umístěním zrcadla za hořáky navíc zdvojnásobujete zlepšení finančí situace.
8. Olga Bušková také doporučuje vařit na všech plotýnkách a také je udržovat čisté, protože každá z nich je spojena s některou oblastí života. Když stojíte u sporáku, ta vpravo dole vypovídá o vašich přátelích, vpravo nahoře o vztazích, levá dolní je spojena s domovem a horní s financemi. Pokud je nevyužíváte všechny rovnoměrně, je dobré nechat je jednou začas rozehřát.
9. Jídelní stůl je ideální místo k setkávání. Neměl by mít ostré hrany, neboť to podporuje tendenci jít do vyhrocených situací.
Když je kulatý, oválný nebo bez hran, jsme schopni udělat ústupek. Hojnost v rodině lze podpořit tím, že prostředek stolu rozzáříte živou květinou, mísou s čerstvým ovocem (například pomeranče jsou symbolem štěstí) nebo o Vánocích adventním věncem.
10. Podle interiérové designérky Olgy Buškové je důležitý i počet židlí. Sudá čísla jsou spojena s klidem, harmonií a stabilitou. Pokud po ní toužíte a jste v rodině tři, pořiďte si čtvrtou židli. Naopak lichá čísla evokují akci a změnu.

Článek vyšel v časopise Dieta 12/2014.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Podle tradičního čínského umění feng-šuej patří kuchyň mezi...
Feng Shui v kuchyni  |  14.2.2015 21:52

7. Pokud stojíte u sporáku, měli byste vidět dobře na dveře, ať už...
Feng Shui v kuchyni  |  14.2.2015 21:53

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *