Jakost vody z veřejných vodovodů ČR

Jakost vody z veřejných vodovodů ČR

22.1.2001 00:00  |  Zdravý domov

Poslední celoplošný průzkum kvality pitné vody na všech vodárenských zdrojích (nikoliv sítích) ČR byl proveden v r. 1991. Z přiloženého grafu, převzatého z ročenky MZ ČR "Vodovody a kanalizace České republiky" vyplývá, že podíl obyvatel zásobovaných ze zdrojů s vodou trvale nevyhovující nebo občas vyhovující ČSN 757111 Pitná voda, byl dvě třetiny. Trvale vyhovující vodou pak jedna třetina obyvatel. ... celý článek

Komentářů: 5 | Poslední komentář: 16.9.2009 11:14

Komentáře

reagovat 26.6.2002 12:03 - Ing. Bárta Daniel

Plasty a plastové výrobky se uplatňují stále častěji ve stavebnictví. Uplatňují se i v potrubních rozvodech pitné vody. Existuje studie, která by posoudila vliv plastů na hygienicko-toxikologické parametry pitné vody?
Je pravdou, že plastové potrubí je snadno tvárné a tedy i snadno montovatelné. Dochází k úsporám pracnosti na stavbách. Plastová potrubí nepodléhají vlivu koroze a mají podstatně vyšší životnost než potrubí z kovu. Jaký vliv mají však plastová potrubí na kvalitu dodávané vody a lidský organismus z pohledu uvolňování chemických prvků a sloučenin z plastu ? Jakou kvalitu má pitná voda, vytékající z potrubí v ranních hodinách, kdy voda stojí v plastovém potrubí přes noc bez pohybu ?

reagovat 6.9.2007 10:27 - Silvi

mě by spíš zajímalo jak donutit obec, která má v majetku studnu. Studna slouží jako zásobárna vody pro část obce ( bohužel i pro mne ). Když natočím ráno vodu do sklenice a nechám jí stát, je večer krásně zelená:-( no někdy voda smrdí jako hnojůvka :-( fuj.

reagovat 7.9.2007 17:32 - Pro Daniela Bártu

Všechny plastové trubky používané pro rozvody musí mít atest - provádějí je pouze akreditované laboratoře státním zdravotním ústavem. Takže z nich se do vody nic neuvolňuje. Ale... plast je velmi vhodný pro vnik povlaku - takový mazlavý svinstvo, kde se množí bakterie. Takže po roce jsou ty trubky plný sraček. A když se tam uhnízdí např. Pseudomonadas Aeruginosa, což je dost pěknej hajzl, tak je to na výměnu trubek - ani zvýšená chlorace to nezvládne. Takže vesele pijte vodu z vodovodu a hlavně ráno, když není moc odtočená, to je potom skvělej zvěřinec.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Plasty a plastové výrobky se uplatňují stále častěji ve stavebnictví....
Ing. Bárta Daniel  |  26.6.2002 12:03

mě by spíš zajímalo jak donutit obec, která má v majetku studnu. Studna...
Silvi  |  6.9.2007 10:27

Všechny plastové trubky používané pro rozvody musí mít atest -...
Pro Daniela Bártu  |  7.9.2007 17:32

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *