Matracový chránič – ochrana Vašeho spánku

16.12.2009 00:00
Zdravý domov

Matracový chránič je snímací lůžkovina, která se pokládá navrch matrace, aby jí poskytovala ochranu. Užívání matracového chrániče se doporučuje zvláště těm, kteří jsou náchylní k určitým alergiím, zvláště k roztočům.

 

Typická matrace bývá domovem miliónů prachových roztočů. Tito zákeřní tvorečkové vytvářejí odpadní produkty, které mohou podráždit dýchací cesty a plíce, a zvláště v případě dětí mohou přivodit alergické reakce, astma anebo podráždit kůži a přivodit ekzémy.  Pokud je dítě náchylné k  alergiím, užívání matracového chrániče by mělo být nezbytností.

Matracové chrániče dále poskytují hygienickou ochranu matrací. Matrace se sice dají vysávat, přesto je ale obtížné je vyčistit, jakmile byly znečištěny. Nechráněnou  matraci lze zašpinit  velice rychle a snadno nočním potem, který proníká povlečením do horního povrchu matrací, kde vytváří zažloutlé skvrny.  Matrace snadno podléhají i dalším nečistotám, v  případě dětí to běžně bývá  moč a zvratky.

Jeden z typů tohoto užitečného výrobku, matracový chránič Matrex, který podle vědeckých testů inhibuje růst a rozmnožování bakterií, prodává ve svém internetovém obchodu firma Stoklasa: www.stoklasa.cz. Hodí se pro všechny věkové kategorie, pro lidi trpící zvýšenou potivostí, alergiemi, revmatismem nebo astmatem.

Komerční prezentace

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Toto je dobrý nápad. Vím o dobrém výběru...
Tomix  |  4.2.2013 13:28

Tak si ji někam strč! To jsou ty nejhorší matrace na spaní jaké kdy...
Antireklama!  |  4.2.2013 15:32

Taky mám matracový chránič, pořídili jsme dost drahé kvalitní matrace...
Tereza  |  30.5.2016 20:55

Nad tím jsem ani nepremyslela zda se mi to jako zbytecnost.. kvalitni...
Sara  |  29.8.2016 20:34

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *