Mladí zaměstnanci se brání přesčasům v práci

Mladí zaměstnanci se brání přesčasům v práci

15.1.2014 00:01  |  Zdravý domov

Ochota zaměstnanců českých firem pracovat přesčas se každým rokem snižuje. V posledních pěti letech většina zaměstnanců svoji práci hodnotí jako nepříjemnou. A nejvíce ženy pod 35 let. Mladá generace už začíná vzdorovat a svoji nespokojenost dává nadřízeným najevo.... celý článek

Komentářů: 33 | Poslední komentář: 20.11.2014 12:28

Komentáře

reagovat 16.1.2014 14:58 - mlml

proto se to v celé Evropě sype a všchno je horší, než bylo. Proto bude životní úroveň evropanů za 15 let mít jen 60% úrovně ve Spojených státech. Socialismus v kapitalistickém světě :o(

reagovat 16.1.2014 22:32 - 99999

proto se to v celé Evropě...

Áno,treba makať od navidím do nevidím.Dokedy sa nájdu takí,čo budú makať za dvoch,nezamastnanosť bude vysoká.Zamestnávatelia obľubujú takých to ľudí.Veď načo bude platiť dvoch,keď stačí len zaplatiť jedného-odvody,dane....

reagovat 16.1.2014 23:17 - Verča

proto se to v celé Evropě...

ml,mladí se celkově práci brání

reagovat 17.1.2014 08:12 - !

Práci se brání každý. Nejlepší je nakrást si 40 miliard a pak se nechat "zvolit" do parlamentu a být za vodou.

reagovat 17.1.2014 09:54 - Makej,ať můžu jet lyžovat do Alp

A co takhle druhá stránka věci,kdy zaměstnavatel nutí své zaměstnance dělat přesčasy(pomalu v té práci i bydlet),nutí dělat zaměstnance svátky(které neplatí a pouze napíše do výplatní pásky aby byl krytý před úřady),neplatí příplatky za soboty,neděle,to vše si nechává za nehty,lidem platí i tak almužnu-plat v rozmezí 11000 až 13000 hrubého,chová se,jako že by ti lidé měli být šťastní,že u něho jsou a on když příjde na besedu se zaměstnanci,kteří ho požádají,jestli by nepřidal alespoň pětikorunu k výplatě na hodinu,tak odvětí:"Pánové,pokud se Vám to nelíbí,jděte do hajzlu,já jsem finančně nezávislý(samozřejmě z té zlodějiny,jak ty lidi okrádá kudy chodí)."!
To by jste rádi asi dělali u takového zlodějského židáka přesčasy?Srali by jste na to,a pracovali jen tak,aby se neřeklo.

reagovat 17.1.2014 10:04 - hm

A co takhle druhá stránka...

Vidíš jen jednu stranu mince. majitel musí za vás platit sociální, zdravotní, musí z něčeho poplatit materiál, energie, pronájmy atd. Á propos, když se ti nechce dělat pod někým, zkus si podnikat. Uvidíme, jestli vůbec vyděláš na suchou kůrku.

reagovat 17.1.2014 10:22 - Marcela

Vidíš jen jednu stranu...

Já současně dělám i podnikám. Oboje má svoje. Zaměstnanci hodně času proflákají, i když se to netýká přímo vás. Já dělám u jedné firmy 8 let, z toho se vystřídali 4 ředitelé. Při každé změně polovina lidí zhruba vypadne. V drtivé většině případů ti, kteří dělali hovno. Za čas se ovšem objeví známí nového ředitele, kteří opět dělají hovno. A tak to jde pořád dokola. V soukromém podnikání je to jinak. Pořád musíte přesvědčovat nablblé zákazníky, aby si kupovali vaše zboží.

reagovat 17.1.2014 10:37 - ehm

Vidíš jen jednu stranu...

Ty blbečku a ty bys dělal za 53,kč na hodinu v Praze a byl spokojeně okrádanej?Nedivím se,že drtivá většina lidí nechce už pod soukromníkama dělat.Kdyby mě zvedl výplatu byť jen o korunu na hodinu a platil ze zákona všechny píplatky jak má,nemohl by se asi prohánět po Praze na motorce a dělat ze sebe světáka.

reagovat 17.1.2014 10:43 - ehm

A když jsme u toho zdravotního a sociálního,tak na něm by se úřady vyřádily.
Ale jinak máš pravdu,zkusím asi podnikat:vždyť na dnešní krizi a strachu lidí o práci se dají vydělávat miliony.

reagovat 17.1.2014 10:57 - A

další křivárna těch slavných podnikatelů je že čekáš na ten žold co ti má dát s měsíčním i dvouměsíčním spoždění a párkarát to bylo i tři měsíce kdy jsem neviděl ani korunu.A aby taky jo když podnikatel lije svoje milióny svojí dcerušce a ta za ně kupuje v praze byty a pak je střelí dráž a rejžuje,takovej parazit lidí.

reagovat 17.1.2014 11:05 - ehm

další křivárna těch...

Souhlasím s tebou.U nás navíc,ten náš podnikatelek má nejradši,kdybys řekl,že chceš platit část výplaty na ruku a nebo vůbec načerno,to je šťastnej.A když zjistí,že máš rodinu,nebo řada mých kolegů exekuci,tak skáče radostí,protože si s tebou dělá co chce.Naopak na mladé a svobodné je raději slušný,protože by se mu na to vysrali,ale jen po dobu zkušební doby,pak i jim ukáže.

reagovat 17.1.2014 11:08 - hm

Ty blbečku a ty bys dělal...

Proč blbečku? Proč tedy nezměníš práci, když se ti to nelíbí? Brečíš tady na špatném hrobě. Faktem zůstává, že na ty lépe placené pozice musí mít člověk kvalifikace. A když je holt nemá, tak ať buď dožene vzdělání, nebo ať hledá jinde, nebo ať je rád, že je rád. A jinak, vím moc dobře, o čem mluvím. Ano, já podnikám. 53,-/hod. nedávám ani prodavačkám tady v Jižních Čechách, natož v Praze. Pokud ty jako chlap zaměstnaný v hl. městě děláš jen za takovou mzdu, je to přinejmenším hodně zvláštní a nezní mi to příliš důvěryhodně. I když, co já vím...s tou motorkou jsii mi připomněl jednoho klobásáře z Phy, co má opravdu hodně podivné praktiky...takže co já vím.

reagovat 17.1.2014 11:09 - hm

další křivárna těch...

Existuje i cosi jako inspektorát práce. V Praze jej máte v Kladenské ulici. 1+ právní poradna při Úřadě práce na Žižkově v Žerotínově ulici.

reagovat 17.1.2014 11:12 - ehm

Ty asi nevíš,že na jedno místo i v praze je plno lidí,a většinou když odpovíš na inzerát,tak ti ani neodepíšou.P.S.O vzdělání mi nemluv:mám výuční list,maturitní vysvědčení i vysokoškolský diplom,vše poctivě absolvované,navíc dfělám ještě jednu VŠ.A přesto si někdy při hledání práce připadám jako na trhu s otroky.A v Praze je těžká konkurence

reagovat 17.1.2014 11:14 - hm

Ty asi nevíš,že na jedno...

Vím to moc dobře a chápu. Je to těžká doba.

reagovat 17.1.2014 11:21 - ehm

Tak vidíš,mzdu by mě zvedl,ale musel bych přistoupit na část mzdy na ruku a to já neudělám,navíc mám už těch podvodů u soukromníků plné zuby a pokouším se najít místo ve státním sektoru nebo ve velké společnosti.Navíc ten náš nám odmítá dávat výplatu na účty,aby se nepřišlo na podrazy,ale do obálek.A vidíš,že i lidi se vzděláním z různých škol mají problém sehnat lepší práci.A já mám rodinu a proto držím hubu a pokouším se něco najít.Mohl bych ho udat,ale neudělám to,to nemám v povaze.mě postačí,když si něco najdu,vezmu zápočťák,eldp a jiné papíry,zmizím a v klidu na něj zapomenu.

reagovat 17.1.2014 11:28 - hm

Tak vidíš,mzdu by mě...

A co výplatní pásky, je to tam v pořádku? Nebo vám je nedává vůbec? Platí za zaměstnance sociální a zdravotní pojištění?

reagovat 17.1.2014 11:35 - ehm

Výplatní pásky dostáváme,zdravotní a sociální pojištění je hrazeno-dokonce i svátky tam jsou pouze napsané(ale nezaplacené),to jen aby byl krytý před úřady.Jinak drtivá většina lidí u něj zdaňuje jen částku do 10000,kč a zbytek na dlaň a ti se mají dobře a platí je lépe a můžou být přitom třebas i negramotní.Já jelikož daním cellou mzdu,tak mi to nezvedne ani o pětník,i kdybych se na hlavu stavěl a řekne mi,což už mi řekl se smíchem:"Jděte do hajzlu!"

reagovat 17.1.2014 11:42 - hm

Výplatní pásky...

Psal jsi o svém vzdělání, takže to vypadá, že jsi schopný člověk a něco umíš. S tím by nešlo rozjet nějaký projekt, podnikání? Já začínala s pár korunama- a dovolím si zdůzaznit, že poctivě a stále poctivě. Je to lepší, než hrbit hřbet, event. žebrat o práci a s někým se handrkovat. Na to, co píšeš, bych vážně neměla nervy a konflikt by byl nevyhnutelný.

reagovat 17.1.2014 11:50 - ehm

Podnikání jsem nikdy nezkoušel,nemám na to kapitál,navíc se bojím bankrotu,dělal jsem různé práce.Na stavbě dělníka,dělníka v chemickém průmyslu,později když jsem studoval,tak i v kancelářích.Něco na svých 36 let už mám taky za sebou.Navíc i vté Praze je někdy člověk nucen brát každou opičárnu,když nechce být v evidenci ÚP,má rodinu a dojíždí.

reagovat 17.1.2014 11:54 - ehm

P.S.A omlouvám se,že jsem tě v úvodu našeho rozhovoru nazval blbečkem,to z rozčílení a navíc jsi žena.takže ještě jednou,příjmi mou omluvu.Navíc z těch příspěvků lze vyčíst,že budeš zřejmě z jižních Čech,tam jsem sloužil na vojně-mám na to hezké vzpomínky.

reagovat 17.1.2014 13:22 - Verča

P.S.A omlouvám se,že jsem...

Co tam poslat kontrolu ?
Budeš bez práce ?

reagovat 17.1.2014 13:37 - hm

P.S.A omlouvám se,že jsem...

Jo, v pohodě, chápu to. Po těch zkušenostech se ani nedivím. Ať se ti daří a máš víc štěstí.

reagovat 17.1.2014 13:41 - ehm

Děkuji ti-a vše dobré mezi námi.

reagovat 17.1.2014 13:43 - ehm

Co tam poslat kontrolu...

Ne-posílat na něj kontrolu nebudu-i když by ho možná odvedli v poutech za ty podvody.Neudávám-mě stačí,když mi něco vyjde a sbohem a nebudu chtít o něm slyšet.

reagovat 18.2.2014 14:34 - Renata

Na takového hajzla bych tedy kontrolu poslala a ještě z toho měla radost. On také nepřemýšlí nad tím, že se k lidem chová hnusně. V tomhle případě platí na hrubý pytel hrubá záplata! Pokud se zmetky nezatočíme, budou se k nám chovat čím dál hůř! Jedu teď pracovně do Anglie, tak jsem zvědavá jak to funguje tam. Myslím, že takovéhle sviňárny tam zaměstnavatelé nedělají. To je fakt možné jen na východě. Brity jsem měla za šéfy a chovali se vždycky slušně. Přesčasy sice také nezaplatili, ale po čase nám zvedli plat a poděkovali za nasazení.

reagovat 18.2.2014 19:11 - Petr

Na takového hajzla bych tedy...

Kontrolu tam poslat může, ale je třeba si uvědomit, že v případě neúspěchu by mu hrozil paragraf za křivé obvinění.

reagovat 18.2.2014 20:53 - abcd

Kontrolu tam poslat může,...

Pokud je obvinění pravdivé, nemusí se bát. Můj muž byl také nucen podat podnět k prošetření, bývalý zaměstnavatel mu do papírů napsal, že celá léta dělal jen za částku lehce přes 3000,- Kč, přitom měl smlouvu na 8000,- a něco. To, že ho takto vedl, by se nikdy nedověděl, pokud by výpověď nedal. navíc mu dluží ještě 6000,- Kč z výplaty a nedal mu do pořádku papíry. Když jsme jeho bývalého šéfa upomínali, sliboval několik měsíců, že to dá dopořádku. Ale prd. Teď mu tam naběhne kontrola a zanedlouho navíc proběhne soud, aby se dalo vše dopořádku. Postup nám doporučili přímo na úřadě práce, jinak bychom se práva nedomohli.Nikomu se nechce do takových opletaček, ale když není jiná možnost, co naplat. Šéf je nyní podezřelý z krácení daně atd., je tam toho dost a hrozí mu dost nepříjemné sankce.

reagovat 19.2.2014 19:28 - Petr

Pokud je obvinění...

Je asi správně se nejprve poradit s právníkem na úřadu práce. Tam je právník, který je vám k dispozici a myslím, že je i zadarmo. Mimo to, asi tam mají své zkušenosti. Nebo se můžete obrátit na vaší právní pojišťovnu (např.DAS). Ale jít do toho soukromě bych asi nedoporučoval. Jednak utratíte za právníka dost peněz, které vám nikdo nevrátí a nesmíte zapomenout, že i zaměstnavatel bude mít právníka také. Takže stručně řečeno, jedinou cestou je tedy ten úřad práce anebo ta pojišťovna.

reagovat 19.2.2014 23:44 - abcd

Je asi správně se nejprve...

Do toho jde člověk soukromně tak jako tak. Právník na ÚP poradí, pomůže sepsat lejstra, to samé pak na inspektorátu, dál si musí člověl oběhat pojišťovny, jestli má vůbec zaplacenou sociálku a zdravotní poj. A pak ještě kopie zaslat všude, i na finanční. Na soud donést a sám se hájit. Ale má v ruce papíry a výsledky vyšetřování. Nepoctiví zaměstnanatelé spoléhají na to, že nikdo nebude chtít takovou anabázi podstoupit, že je to běh na dlouhou trať a každý nad tím raději mávne rukou, než aby se tím zabýval. to nám řekli všude. Ale manželovi jde o mnoho odpracovaných let, teď zjistil, že skoro zadarmo, nemá žádné papíry v pořádku, údaje jsou zfalšované a např., jsme se až z těch cárů dověděli takové perličky, jako že každý rok pár měsíců v roce vůbec údajně nepracoval, když makal, tak že pracoval nanejvýš 4 hodiny denně. Jo, věděli jsme, že šéf podvádí tak, že muž neměl nárok na dovolené, nikomu jí nechtěl proplácet, tak to ještě skousl, protože byl rád, že měl nějaké místo. Ale tohle, to netušil nikdo. :-(

reagovat 20.11.2014 12:18 - jánošík

je to správné 1 je zdraví potom práce a zaměstnavatel může být rád že na něho někdo dělá doby kdy zaměstnavatel byl otrokářem jsou pryč jen ti otrokáři ,rozuměj kaloskonáboženská mafie vedená tim uslintaným dědkem ti budou už dohledné době také

reagovat 20.11.2014 12:28 - jánošík

Je asi správně se nejprve...

zadarmo nám dělníkům nikdy nepomůže
jen podnikatelům jak nás i stát okrást více
matku se 3dětmi okradou,a samiproti vůli celého národa si zvyšují platy poslanci ,kteří mají dostatečné platy aby nezdechli,obyčejný občan kterého 25 let okrádají toho nechají zdechnout se slovy at je vydět že občan který pracuje se musí míti líp jak člověk který nepracuje ,hlavně že je demokracie ,nás je 95%a ti co nás okrádají těch je jen 5%

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Pokud je obvinění pravdivé, nemusí se bát. Můj muž byl také nucen...
abcd  |  18.2.2014 20:53

Je asi správně se nejprve poradit s právníkem na úřadu práce. Tam je...
Petr  |  19.2.2014 19:28

Do toho jde člověk soukromně tak jako tak. Právník na ÚP poradí,...
abcd  |  19.2.2014 23:44

je to správné 1 je zdraví potom práce a zaměstnavatel může být rád...
jánošík  |  20.11.2014 12:18

zadarmo nám dělníkům nikdy nepomůže jen podnikatelům jak nás i stát...
jánošík  |  20.11.2014 12:28

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *