Nejlevnější palivo pro vaše domácnosti: čisté vodíkové palivo z vody!

30.9.2010 00:00
Zdravý domov

Nastává začátek konce fosilních paliv. Nejlevnější, čisté vodíkové palivo z vody se právě stalo skutečností. Společnost Energy Technologies CZ, a.s. zjistila v průlomu výzkumu, že čisté vodíkové palivo lze vyrábět z vody o 790 % levněji, než je cena benzinu nebo nafty v USA, a o 1400 % levněji oproti ceně v České republice.

    

Společnost Energy Technologies CZ, a.s. dosáhla po téměř devíti letech svého privátního výzkumu v oblasti vodíku a vodíkových paliv dlouho očekávaného úspěchu, a to v nezvyklém vylepšení staré technologie elektrolýzy vody. “Toto vylepšení nás přivedlo k daleko efektivnějšímu způsobu výroby vodíkového paliva. Takto upravená technologie nám nyní umožňuje nenáročně vyrábět to nejlevnější vodíkové palivo v historii a bez větších potíží se bude moci vyrábět kdekoli na světě,“ říká mluvčí společnosti Karel Pesel.

    I přes to, že je elektrolýza vody relativně jednoduchou technologií, tato metoda výroby vodíku, a tedy i vodíkového paliva, byla dosud považována za nákladnou, - zvláště s ohledem na vysokou spotřebu elektrické energie při starém postupu, společně s dalšími technickými problémy včetně skladování a přepravy. “Nyní jsme ovšem schopni vyrábět vodíkové palivo trvale - navíc pouze dle potřeby a jako nejlevnější palivo vůbec - za přibližně 10,- Kč nebo 0,5 USD za kilogram,“ uvádí Pesel s tím, že jde o množství srovnatelné s obsahem energie v 3,78 litru či jednom americkém galonu benzinu.

    Voda je jedním z nejhojnějších přírodních zdrojů, které nám všem tato planeta nabízí - pokrývá 70 % povrchu planety a k jejímu získání pro toto nové vodíkové palivo nejsou nutné žádné nákladné průzkumy ani ropné vrty. Proto v tomto případě ani nemůže dojít k nebezpečným ropným nehodám typu BP. Při použití vylepšené technologie vyvinuté společností Energy Technologies CZ, a.s. lze v různém provedení vyrábět vodíkové palivo podle potřeby téměř kdekoliv, včetně domácností, bez nutnosti skladování nebo jakékoliv přepravy. Při menší úpravě stávajících palivových systémů lze čisté vodíkové palivo používat všude tam, kde se dnes musí používat drahá a škodlivá fosilní paliva, včetně výroby elektřiny v tepelných elektrárnách či pohonu našich osobních automobilů, nákladních vozidel, vlaků, lodí a letadel. Jedinou surovinou, kterou k výrobě tohoto paliva potřebujeme, je voda a menší množství elektrické energie, které má k dispozici většina domácností na světě.

    Kromě technologických vylepšení elektrolýzy vody se společnost také zaměřuje na lepší využití energie obsažené ve vodíkovém palivu. Vybudováním ImPS (TM)(Independent micro Power Station(TM) - nezávislá mikroelektrárna) kombinací elektrolyzéru nové generace a technologie Stirlingova motoru by mohl být v brzké době k dispozici plně automatizovaný systém, který bude mít dostatečnou kapacitu využití především v domácnostech, ale i v malém podniku a bude moci nepřetržitě vyrábět dle potřeby od 3 až do 50 kW elektrické energie 24 hodin denně a zároveň získávat tolik tepelné energie pro vytápění a ohřev vody, kolik jí při běžné spotřebě většina domácností nemůže ani využít.

    Tento systém ImPS(TM) bude navíc schopen vyrobit více elektrické energie, než většina domácností může spotřebovat pro vlastní potřebu. Většina majitelů tak bude schopna prodávat přebytečnou kapacitu elektrické energie do energetické sítě. Nejenom že si tento systém na sebe vydělá a poskytne majiteli domu elektřinu, ale zároveň sníží náklady na topení a teplou vodu v podstatě na nulu. Sami si můžete spočítat vaše měsíční či roční náklady na elektřinu, topení a teplou vodu a kolik můžete ušetřit.

    S rostoucím tlakem na energeticky úpornou “zelenou“ dopravu, např. akumulátorová elektrická vozidla, je technologie vodíkového paliva něčím, o co se světový dopravní průmysl obzvláště zajímá. Pan Pesel říká: “Elektrická vozidla bude možné v nedaleké budoucnosti díky elektřině vyrobené vaší vlastní domácí energetickou stanicí provozovat mnohem levněji než při dnešních cenách za benzin či naftu. V automobilech nebo nákladních vozidlech se zabudovanými generátory vodíkového paliva to bude do konce ještě levnější, protože alternátor vozidla vyrábí elektřinu za jízdy a náklady na tuto elektřinu se blíží nule - už žádné cesty k čerpací stanici. Jeden litr vody postačí vašemu automobilu na zhruba 160 km a z výfuku mu bude místo škodlivin vycházet pouze čistá vodní pára.“ Nová technologie výroby vodíkového paliva by měla přinést světu celou řadu ekonomických výhod a rovněž nenahraditelné kroky vpřed v ochraně přírody. Představte si svět, který se už nemusí spoléhat na zásoby ropy.

    Představte si možnost, že si každá domácnost kdekoliv na světě vyrábí elektřinu pro pokrytí svých potřeb a pro pohon svých vozidel sama. Celosvětová hodnota tohoto konceptu je zajisté obrovská a nedá se jen tak jednoduše spočítat, ale v každém případě vize o nezávislosti v oblasti energetické soběstačnosti, které se doposud těšily pouze země s rozsáhlými ložisky nafty a plynu, bude nyní umožněna všem zemím světa, a především těm které tento luxus dnes nemají k dispozici, což bude mít časem v mnoha ohledech dalekosáhlý dopad na vše, co jako lidstvo děláme.

    O společnosti ENERGY TECHNOLOGIES CZ, a.s.

    Společnost Energy Technologies CZ, a.s. sídlí v České republice a její technologie bude k dispozici prostřednictvím licencí, společných podniků a IPO po celém světě. Více informací o této novátorské technologii je k dispozici na adrese: http://energytechnologies.web.officelive.com

Související články

Jak předejít otravě oxidem uhelnatým

10.3.2010 00:00

Konopí - surovina budoucnosti

6.4.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Výroba vodíku a jeho následné spalování je mnohonásobně dražší...
Perpetuum mobile  |  26.5.2015 08:32

Všem těm,co věří v perpetum mobile.Běžte nejdřív zkusit pokusně do...
anti  |  26.5.2015 08:50

dorý den,zapomeňte na to co jste se učili jsme je krok od energetické...
josefburian@volny.cz  |  19.2.2018 11:21

pro začátek stačí malý zdrj energie třeba jako polní telefon pro...
josefburian@volny.cz  |  19.2.2018 11:48

Další perpeťák, gratuluji!
!  |  19.2.2018 11:56

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *