Nepoužívejte Roundup! Ničí zdraví lidí na celé planetě.

Nepoužívejte Roundup! Ničí zdraví lidí na celé planetě.

20.11.2014 00:01  |  Zdravý domov

Roundup - přípravek na ničení plevelů od firmy Monsanto podporuje růst rakoviny prsu, poškozuje ledviny a je jedním z faktorů přispívajích k rozvoji obezity, depresí a Alzheimerovy choroby.... celý článek

Komentářů: 21 | Poslední komentář: 16.9.2017 12:30

Komentáře

reagovat 11.9.2017 12:29 - Martina

Tak my uz jsme si dokazali roundupem a podobnymi pesticidy znicit i vodu. https://domaci.ihned.cz/c1-65848450-pesticidy-nici-ceskou-vodu-dokazuje-rozsahla-studie-muze-za-to-pestovani-repky-naprava-prijde-na-miliardy Co neznicili zemedelci, to si nicime sami pouzivanim techto chemikalii na svych pozemcich a kolem studni.

reagovat 11.9.2017 22:49 - Jirka

Strucny clanek,pulka pravdy.Ta druha,nevyrcena polovina je o tom,ze Roundup je zabijak vegetace,ne vsak veskere vegetace.GM plodiny nehubi.A to je prave ten duvod,proc firma Monsanto prodava GMO nejen americkym pestitelum,ale vlastne celemu svetu.Jeden priklad za vsechny:GM kukurice ma castecne DNA ryby a tim je vuci Roundapu imunni;coz se zda byt ekonomickym zazrakem,na druhou stranu,za jakou cenu?Je logicke,ze pokud je Roundup rakovinotvorny,pak je stejne nebezpecna kazda GM plodina,ktera prisla s timto pripravkem do styku.
Za zminku jeste stoji,ze Roundup je obchodni nazev pro jinak nechvalne znamou bojovou latku Agent Orange,kterou americane sypali na Vietnamskou dzungli,ve snaze zlikvidovat bujnou vegetaci a nalezt tak diry do podzemnich ukrytu svych "tridnich nepratel"...
Dnes je Monsanto vyhradnim distributorem tech GM plodin,na jejichz modifikaci ma sama patent.Pochopitelne je i distributorem Roundap-u..

reagovat 12.9.2017 08:38 - Martina

Jo, problematika kolem roundupu a dalsich pesticidu je docela hroziva. Napriklad plno lidi nevi, ze plno zemedelcu pouziva pred sklizni tzv. desikaci - postrikani plodin (obilovin, hrachu, slunecnic...) roundup, aby rostliny uschly a lepe se sklizelt. Jake tohle muze mit dusledky pro zdravi a životní prostředí? - http://www.ezy.cz/skutecny-duvod-proc-psenice-toxicka-neni-lepek-slechteni/2017/06/06/

reagovat 12.9.2017 09:20 - !

Papaláši v EU rozhodli, že Roundap neškodí, a přes to nejede vlak.

reagovat 12.9.2017 09:39 - Pt

Jo, problematika kolem...

A hoaxy jdou do boje.

reagovat 12.9.2017 10:15 - Martina

A hoaxy jdou do boje.

Tak desikace není žádný hoax a o tom, zda to škodí či ne se může vést diskuse, ale nemyslím si, že každodenní jedení chleba z takto ošetřené pšenicí by mohlo být dlouhodobě bez následků.

reagovat 12.9.2017 10:29 - Pt

Tak desikace není žádný...

Dobré chutnání přeji

reagovat 13.9.2017 08:23 - Martina

Toto radí firma Monsanto zemědšlcům - ROUNDUP MINUTE

mto_roundup_minute_osr_june15_2011_low
ROUNDUP RAPID poskytuje čas navíc!

Předsklizňová aplikace přípravku ROUNDUP RAPID je nejlepší dlouhodobá a ekonomicky efektivní strategie likvidace vytrvalých plevelů. Připraví pole pro lepší výnosy v příštích letech. Ničení vytrvalých plevelů je největší přínos této aplikace, avšak přináší i další výhody. Plodina je v čase sklizně sušší, což znamená dřívější a rychlejší sklizeň, snazší zacházení se slámou, méně sušení po sklizni a čistší produkt.

Jinak řečeno radí sklízejte plodiny polité jedem, je to pro vás (zemědělce) ekonomicky výhodné... A pak aby se roundup (glyfosát) nenašel v moči 6 Čechů z 10 - Dnes poté, co se zjistilo, že téměř všechna spodní voda je otrávena pesticidy, to již bude asi vyšší počet.

Zdroje: https://www.monsanto.cz/ochrana-rostlin-roundup-pred-sklizni/
http://www.freepub.cz/2013/glyfosat-z-roundupu-nalezen-v-moci-evropanu/
http://www.vodarenstvi.cz/2017/08/17/podle-chmu-je-vetsina-podzemni-vody-v-ceske-republice-znecistena-nebezpecnymi-pesticidy/

reagovat 13.9.2017 18:07 - Hamáčková z Kozojed

A k otravě Roundupem ještě přibude otrava Zemanem a je hotovo, otrava je dokonalá.

reagovat 16.9.2017 12:23 - Martin

Našel jsem tuto diskuzi. Překopčím sem příspěvky z tématu Kdo bude prezidentem ČR. Přece jen je to tady asi vhodnější.

reagovat 16.9.2017 12:23 - Kdo z toho má prospěch?

Přeposílám dál, jak jsem to dostala.
Protože se deset posledních let explosivně zvyšuje množství pesticidů a rondapu v spodních vodách na Českém území a znečištění překročilo již 90% území celé České republiky, dostalo Ministerstvo již v roce 2016 za úkol najít viníky znečištování a podat na ně žaloby zastavení znečištování a o uhrazení nákladů na odstranění těchto znečištění, včetně návrhu předběžných opatření na zablokování účtu těchto firem, protože náklady na toto odmoření budou astronomické.
Kontaminace podzemních vod vzniká převážně postřiky rondapem kukuřice, obilí, řepky a dalších plodin.
Rozsah znečištění je takový, že na některých polích již není možné něco pěstovat, protože to herbicidy zahubí. Také je prokázáno, že rondap je karcinogen.
Ministerstvo ve věci nijak nekonalo dodnes, čímž absolutně porušuje své povinosti při správě státního majetku a zdrojů a měli by být popohnáni k odpovědnosti konkrétní úředníci, kteří za tuto liknavost mohou.
Nebo zde dochází ke korupčnímu jednání a to v ohromném rozsahu, protože na průmyslu řepky a dalších plodin jsou angažováni velcí podnikatelé i politici.
Občané tedy na většině území dostávají kontaminovanou vodu a vláda to už několik let nijak neřeší.

reagovat 16.9.2017 12:24 - Jim je to u prdele...

Přeposílám dál, jak jsem...

Hlavně že to sype...

reagovat 16.9.2017 12:24 - ag.

Přeposílám dál, jak jsem...

Rondap působí tím že vniká do rostliny šťávami, mízou, a působí na celý systém tj kořeny, listí, kmen nebo stonky, a při styku s půdou se rozkládá, a nehromadí v půdě splavováním jako selektivní herbicid Simazin. Rondap se používal již v poč.80 let, o té doby by musely zahynout všechna zvířátka jako srnky, zajíci, myslivci a další.

reagovat 16.9.2017 12:25 - Rudolf

Plošné stříkání je u nás cca deset let. Znečištění vod je podle Arniky na 95% území ČR. Jek vodou ze studny máme zalévat záhonky, když se ten sajrajt hromadí v těle rostlin?
U lidí to dělá problémy s trávením, Angličani píší že nádory střev, únavu,a unavový syndrom, mentální slabost, syndrom vyhoření, syndrom dráždivého tračníku a další, coz mi vyskočilo jen po pěti minutách googlování.Rozhodně to nemá ve všech spodních vodách co dělat a stát musí zajistit, aby to okamžitě přestalo a aby ty, kteří za to můžou zaplatili odstranění škod, a vyčištění země a spodních vod. A jestli to zase neudělají, jak se tu psalo, už to ví několik let a dva roky mají podat žaloby a pod, tak jsou škůdci a nevolitelní.

reagovat 16.9.2017 12:26 - roman

Plošné stříkání je u...

jak to má stát zařídit, když to má doma kdejaký vůl, jako náš soused, ten se s tím chlubí jak udržuje čisto pod lavičkami používáním Rondoupu. Dále náš obecní úřad zaměstnává dva blbečky, sekají trávu, úklízí chodníky a větve, nedávno dělali postřik herbicidem a popálili i okrasné jehličiny kolem chodníku, vemena blbá si měli vzít karton a tím zakrýt rostliny poblíž, takže spálili 20 let starý Buxus a popálili pomalu rostoucí jalovec, velice vzácný, starý 25 let! dále spálili mnoho dalších rostlin po obci. Nevím co to bylo, ale na Gramoxon( dotykový herbicid) to nevypadá, spíš nějaký totální třeba i rondoup, Kurvy obecní se tomu ještě vysmívají, když to oznámila nejvíc postižená, tak to nepřiznali, okecávli to, starostka je kráva a její radní jsou všechno jen ne lidi řídící obec (ožralové a zloději)

reagovat 16.9.2017 12:27 - Martin

Rondap působí tím že...

Vím, že to sem nepatří, ale též mne tento problém hodně zajímá a všímám si, že se ohledně toho šíří mylné informace - roundup se v půdě okamžitě nerozkládá - viz. informace z wikipedie "Glyfosát je biologicky rozložitelný, ale jen 2% účinné látky ve směsi jsou biologicky rozloženy do 28 dnů. Směs Roundup je podle výrobce v půdě mikrobiálně rozkládán a nezanechává žádné škodlivé zbytky. Poločas rozkladu je v bezpečnostním listu přípravku Roundup Expres uváděn 2-174 dní, s tím, že se silně se váže na půdu.[zdroj?] Je uváděno, že 79-86% glyfosátu je degradováno po 6 měsících od aplikace na oxid uhličitý.[zdroj?] Testy biodegradace přípravku Roundup jsou kritizovány s tím, že probíhaly v nepřirozených (laboratorních) podmínkách. V reálné situaci podle některých zdrojů mohou v nepříznivých podmínkách zbytky glyfosátu zůstávat v půdě déle (písčité nebo písčité jílovité půdy).[69] Roli v odbourávání zbytků sehrává více faktorů. Podle některých tak v Britské Kolumbii trvá rok a ve Švédsku trvá až tři roky, než půdní bakterie (v půdě) rozloží většinu zbytků přípravku Roundup.[49]"

Lidé i celé životní prostředí je glyfosátu vystaveno prakticky neustále – než se rozloží první dávka, aplikuje se druhá, přijímáme ho v potravinách, vyskytuje se ve vzduchu (postřiky ve městech). Jaké budou dopady se můžeme zatím jen domýšlet. A kromě toho některé plevely získávají rezistenci vůči tomuto postřiku právě díky tomu, že mu jsou trvale vystaveny (intenzivní selekce odolných jedinců, kteří přežijí a o to víc se množí a šíří).

Kromě toho vzniká podezření, že glyfosát v půdě zhoršuje vstřebávání dusíku rostlinami – to ovšem vyvolává vyšší potřebu hnojení dusíkatými hnojivy (které se snadno vyplavují z půdy a končí ve vodních tocích, kde jednak přispívají ke vzniku vodního květu, jednak se dostávají i do pitné vody. Od určité koncentrace je glyfosát v půdě nebezpečný také pro žížaly. O to víc je paradoxní jeho masové nasazení v zemědělství – půda bez žížal je mrtvá, neváže vodu...

reagovat 16.9.2017 12:27 - vrána

aky se mně nelíbí zbytečné používání jedů, souhlas s romanem,Martinem. Chodníky by se měli přestat stříkat - voda steče do kanalizace. Taky jsem to chtěla napsat - co Martin.

reagovat 16.9.2017 12:28 - Ouha

aky se mně nelíbí...

Také se mi nelíbí plýtvání pitnou vodou na stříkání chodníků pomočených od psů, znečištěných od holubů atd. Možnost napojit system na dešťovou vodu někde shromažďovanou nebo čištěnou použitou pitnou, je prý drahý.

reagovat 16.9.2017 12:29 - D

Přeposílám dál, jak jsem...

> Kontaminace podzemních vod vzniká převážně postřiky rondapem kukuřice, obilí, řepky a dalších plodin. Rozsah znečištění je takový, že na některých polích již není možné něco pěstovat, protože to herbicidy zahubí.

Blbosti na entou, spam, gramatické chyby, zkomoleniny, irelevantní obsah vzhledem k tematu vlákna.

Ke zodpovědnosti by bylo záhodno povolat tebe!

reagovat 16.9.2017 12:30 - pro D

> Kontaminace podzemních...

uveďte odkazy na svoje tvrzení
já uvádím tyto
http://www.hnutiduha.cz/temata/popularni-herbicid-roundup-jako-zdravotni-ohrozeni
Krysy, které pily stopová množství Roundapu (na úrovni ve Francii legálně povolené v pitné vodě), měly 200- až 300procentní nárůst nádorů, především v oblasti mléčných žláz.
https://ekonomika.idnes.cz/zeme-eu-se-neshodly-glyfosatu-hrozi-zakaz-fif-/eko_euro.aspx?c=A160520_084932_eko_euro_ozr

reagovat 16.9.2017 12:30 - D

Tomáš Hejzlar, Slunečná 421, Police nad Metují, Velká Ledhuje
Nabídka fotografických služeb.

http://www.firmy.cz/Remesla-a-sluzby/Fotograficke-sluzby/kraj-kralovehradecky/nachod

Tomáš Hejzlar Uzavřením spotřebitelské smlouvy spotřebitel stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí …

http://www.ceskyflorbal.cz/osoba/0911180081

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

aky se mně nelíbí zbytečné používání jedů, souhlas s...
vrána  |  16.9.2017 12:27

Také se mi nelíbí plýtvání pitnou vodou na stříkání chodníků...
Ouha  |  16.9.2017 12:28

> Kontaminace podzemních vod vzniká převážně postřiky rondapem...
D  |  16.9.2017 12:29

uveďte odkazy na svoje tvrzení já uvádím tyto...
pro D  |  16.9.2017 12:30

Tomáš Hejzlar, Slunečná 421, Police nad Metují, Velká Ledhuje Nabídka...
D  |  16.9.2017 12:30

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *