Pozor na roztoče aneb Nebezpečné stlaní postele

16.2.2016 00:01
Zdravý domov

Jistě mnohým kladli již rodiče na srdce, že postel máte ustlat, jakmile vstanete. Tento zvyk se stal součástí naší každodenní rutiny. Výzkumy však naznačují, že stlaní postele hned po probuzení uzavře miliony roztočů uvnitř povlečení, postele a matrace.

Roztoči jsou malý, mikroskopický hmyz, který žije v naší posteli, peřinách a polštářích. Tito brouci se neustále rozšiřují a živí se našimi odumřelými kožními buňkami a potem. Kromě toho také mnohokrát vylučují, až 20 krát za den.

Bylo vědecky dokázáno, že až 1,5 milionu roztočů žije v průměru v posteli. Z tohoto důvodu největším zdravotním rizikem pro člověka jsou výkaly roztočů, protože obsahují protein, který při vdechnutí nebo při kontaktu s naší kůží zvyšuje hladinu protilátek.Problémy ve skutečnosti začínají, když se počet našich protilátek příliš zvýší a naše tělo začne uvolňovat histamin.

Histamin vede k otoku a zarudnutí obvykle spojenému s alergiemi. V důsledku toho si můžete začít všímat některých z následujících příznaků: senná rýma, kýchání, kašlání, červené a slzící oči, vodnatý nos, pocit svědění a dokonce i problémy s dýcháním. Někteří lidé, kteří jsou extrémně citliví na tyto roztoče si mohou dokonce všimnout červených, svědivých hrbolků na kůži poté, co byl vystaveni kontaktu s roztoči.

Je tedy velmi důležité vědět, jak se zbavit prachových roztočů s cílem zlepšit svůj celkový zdravotní stav.

Potřebujeme účinnou metodu ke zničení těchto škodlivých roztočů. A řešení je velmi jednoduché a snadné: Nestelte postel okamžitě poté, co z ní vstanete!

Konkrétně v případě, že postel není uklizena okamžitě, vystavíte roztoče přímému slunečnímu světlu a čerstvému vzduchu, který je bude dehydratovat a zničí je.

Proto je doporučeno, abyste si nestali postel až do večera, protože to může pomoci při odstraňování prachových roztočů a bude to čistit vzduch.

Dále je nutné prát povlečení pravidelně, alespoň jednou za dva týdny.

Zdroj:
preventdisease.com

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Oh, jaké asi znalosti má autor(ka) o roztočích (Acari), nemá-li...
Roztoč  |  16.2.2016 18:35

Myslím, že rozestláním se roztočů asi moc nezbavíte. Manžel je...
Julia  |  23.5.2016 15:34

Já souhlasím, že o postel je potřeba i pečovat, já peru povlečení...
Tereza  |  30.5.2016 20:51

Záleží i od toho jak se v ložnici větrá, my třeba větráme pořádně...
Aneta  |  31.10.2016 22:39

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *