Ekologické odstraňování starých nátěrů a čištění kovu

Běžné odstraňovače starých nátěrů obsahují karcinogeny metylen chlorid a dichlormetan. Použijte raději některý z netoxických přípravků nebo horkovzdušnou pistoli.

Drobné skvrny od rzi na chromovaném nábytku a vodovodních bateriích odstraníte pomocí kousku alobalu, který zmačkáte do vhodného tvaru a použijete na přeleštění.

Díly chromovaného nábytku se skvrnami rzi přebruste ocelovouvlnou, vyčistěte lihovým přípravkem a nakonec vyleštěte trochou olivového oleje.

Nátěr na kovovém nebo hliníkovém nábytku ošetřete včelím nebo karnaubovým voskem, aby získal ochrannou vrstvu. Tu nábytek potřebuje, zvláště když ho používáte například na zahradě.

Nejde-li staré nylonové čalounění odstranit z hliníkového rámu, protože je přinýtováno, nechte ho na svém místě a dejte přes něj laťky ze dřeva, které přišroubujete k rámu.

Litinu vyčistíte od rzi pomocí škrabky, drátěného kartáče a brusného papíru. Pak ji natřete základovým nátěrem a přelakujte.

Nátěr na bázi vody odstraníte vroucí vodou. Olejový nátěr odstraníte tak, že kovový předmět namočíte do kbelíku s vodou, do které přidáte 250 g dřevěného popela.

Zdroj: Žijeme v souladu s přírodou, nakladatelství Reader´s Digest Výběr

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama