Elektrostatické stínění geopatogenních zón

Jsou místa, ve kterých vlivem nehomogenity podloží dochází nad terénem k určitým změnám fyzikálně chemických vlastností prostředí, které mohou negativně stimulovat živý organismus. Značný vliv může mít jak změna chemického složení vzduchu, tak i změna intenzity elektromagnetického pole. Negativní působení je závislé na dispozici jedince, době působení a intenzitě odpovídajícího elektromagnetického pole.

Nehomogenity ve fyzikálně-chemických vlastnostech geologického podloží a jejich negativní vliv na živý organismus nazýváme geopatogenní zóny (GPZ). Známé jsou např. různé příjmové podmínky VKV rádia i v terénu, kde můžeme vyloučit různé odrazy signálu od překážek. Jelikož živý organismus je bioelektrický systém, silnější vnější elektrická pole či změny elektrické vodivosti prostředí v něm mohou vyvolat poruchy při přenosu bioelektrických potenciálů (především mezi nervovými buňkami - neurony)*. To ve svém důsledku vede k různým somatickým potížím a stresu. Dlouhodobý stres pak má za následek již známé zdravotní problémy. (V předešlých článcích o GPZ je vyčerpávajícím způsobem popisuje Milan Gargel.) Nad každou látkou (i v pevném skupenství) se podle obecných principů chemie po delší, či kratší době ustaví termodynamická rovnováha jejich par. V případě pevných látek se tento proces projevuje emisí příslušné látky do okolí. I když jde o nepatrné koncentrace látek, řádově ppm~10-6 či dokonce ppb~10-9, mohou při dlouhodobém působení hrát významnou roli. Navíc, jejich koncentrace narůstá exponenciálně s teplotou.

Známé a v poslední době často diskutované jsou oblasti s výskytem radioaktivního radonu, který neustále uniká z hornin či stavebních materiálů, které tyto horniny obsahují. Pokud jsou škodlivé látky elektricky neutrální a usazují se na nepatrných aerosolových částicích (velikost menší než 0,1 ?m), lze se proti nim jen těžko bránit. Jsou zde nutná nákladná protiradonová opatření. Jiná situace je s ionty těžkých kovů a solí, které lze dobře zachytit dodatečným elektrickým polem. Předpokládá se, a předběžná měření ukazují, že v některých místech je koncentrace iontů některých škodlivých látek řádově vyšší. Tato místa mohou být právě spojována s existencí geopatogenních zón.

Co tedy může zastavit tok iontů a par? Může to být polarizované homogenní elektrické pole, které vytvoříme mezi elektrodami deskového kondenzátoru tím, že k jeho svorkám připojíme elektrický stejnosměrný proud o nízkém napětí. Položíme-li desky kondenzátoru vodorovně na plochu, kterou chceme stínit, pak ionty prvků projdou spodní elektrodou a zachytí se v polarizovaném elektrickém poli mezi elektrodami, takže přilnou k elektrodě s opačnou polaritou. Po určité době dochází k částečné depolarizaci elektrod nahromaděnými ionty a snižuje se tak absorpční schopnost kondenzátoru. Zabráníme tomu tím, že svorky kondenzátoru v určitých časových intervalech přepólujeme a vytvoříme tak vždy nové pole s obrácenou polaritou, schopné pohlcovat další ionty prolínajících prvků. Uvedený způsob stínění GPZ je znám již deset roků, je chráněn CZ patentem č. 279 083 a je ověřován na více jak dvou tisících lidech.

Eduard Boháč Rymáňská 579, 252 10 Mníšek pod Brdy tel.: 0305/592711

*viz např. B. Alberts, D Bray et al.: Základy buněčné biologie, Espero Publishing, Ústí nad Labem, ISBN 80-902906-0-4

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (18)

 • Obrázek uživatele Eduard Boháč
  Eduard Boháč (anonym)

  Vážený pane, podařilo se mi vytvořit nové stránky na adrese: WWW.volny.cz/bohac.geosan/na nich se dozvíte vše co potřebujete vědět o stínění geopatogenních zón.

  Lis 27, 2002
 • Obrázek uživatele Eduard Boháč
  Eduard Boháč (anonym)

  Vážený pane Jane, jsem rád, že Vás můj článek zaujal. Stínící zařízení se jmenuje Geosan 01 a vyrábím ho již přes deset roků a to výzkumně v malých sériích. Rovněž ho vyrábí v licenci pan Milan Gargel z Jíloviště u Prahy, který se o jeho zkouškách zmiňuje v článcích na doktorce:

  Lis 11, 2001
 • Obrázek uživatele Iva Hédlová
  Iva Hédlová (anonym)

  Ke stínení geopatogenních zón, zrušení počítačového smogu i smogu jiných elektrických přístrojů ( např. televize, mikrovlnné trouby, různé spotřebiče apod. ), k zaktivování vody a tím pádem přeměny v léčebnou, přikládádním a léčením pomocí energetizujících tabulek dosahujeme velkých úspěchů. Máte-li zájem, obraťte se na nás, zašleme podrobnější informace.

  Pro 29, 2001
 • Obrázek uživatele Iva Hédlová
  Iva Hédlová (anonym)

  Ke stínění geomagnetickéhých zón, k rušení počítačového smogu i jiných spotřebičů ( např. televize, mikrovlnných trub, ledniček, mixérů apod. ), k zaktivování vody a přeměny ve vodu léčivou, k léčebným účelům přikládáním - dodáváme energetizující tabulky, které mají vysokou účinnost a výborné výsledky. Rozměry různé. Malá - před počítače, televize apod., střední - k rušení geopatogenních zón, velká k léčebným účelům a zaktivování vody, léků apod. Chcete-li další informace, ozvěte se.

  Pro 29, 2001
 • Obrázek uživatele frantisek
  frantisek (anonym)

  Komise pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků Sisyfos oznamuje, že v kategorii jednotlivců získává za rok 2004 zlatý Bludný balvan Eduard Boháč za houževnaté odstiňování patogenních zón v zištné starosti o zdraví spoluobčanů. V Mníšku pod Brdy žije, bezpečně odstíněn od rozumu, vědy a poctivých řemesel, výrobce odstiňovačů, stálice na esoterickém podnikatelském nebi, pan Eduard Boháč. Na internetu lze jeho výrobek vyhledat také v kolonce Prodej vědeckých a technických přístrojů. (Ach, ten internetový svět!) Zakoupíte-li si Boháčův odstiňovač Geosan 02, budete mít ve spánku teplé nohy, nebudete se potit, budit, nebudou vám otékat ruce a nohy, bolet záda, krční páteř, klouby, vaše malé dítě nebude cestovat v postýlce, zmizí migrény a stresy. Náš laureát nazývá fujtably pod zemí nehomogenitami a je zřejmě přesvědčen, že pestrost složení vrchních vrstev obalu Země není slučitelná se zdravím, ba někdy ani se životem.

  Dub 22, 2005
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  O přístroj bych mela zajem tez by me zajimalo kde a za kolik se da koupit.Spim uz leta v zone sice pry ne moc silne, a postel se mi jinam nevejde. Dekuji za kontakt. Lenka

  Led 23, 2002
 • Obrázek uživatele Eduard Boháč
  Eduard Boháč (anonym)

  Vše se dozvíte na http://geosan.alter-med.cz

  Led 25, 2002
 • Obrázek uživatele Jan Liechtenstein
  Jan Liechtenstein (anonym)

  zajimave tema, autor vsak popisuje jak se zapoji pristroj a jak pracuje (to najdu v navodu), byl bych rad kdyby se znovu ozval a napsal zcela normalne kde se da takovy pristroj koupit, jak se obchodne nazyva, jak ho pouzivat a cim nam prospeje - resp. jak jeho posobeni pocitime na zdravi. s napetim cekam, diky Jan

  Říj 19, 2001
 • Obrázek uživatele ota.karel"seznam.cz
  ota.karel"seznam.cz (anonym)

  Velice závidím členům spolku Sysifos jejich pevné zdraví a víru. Nejvíc mě fascinuje věřící vědec ing. Grygar, který v praxi ukazuje, co vše opačné lze spojit. V tomto případě vědu a materialistický pohled na svět o 3 rozměrech a současně víru v Boha ...tiše závidím.

  Dub 25, 2006
 • Obrázek uživatele Eduard Boháč
  Eduard Boháč (anonym)

  Poděkování na předávání bludných balvanů Sisyfa 20.04.2005 MFF UK, Ke Karlovu 5

  Srp 18, 2006
 • Obrázek uživatele tomek
  tomek (anonym)

  mrknete na www.ruseni-geopatogennich-zon.websnadno.cz

  Říj 23, 2007
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Proboha, už se našel další byznys na vydělávání peněz!! Jenom si vezměte knížku o lidovém léčitelství a i každý solidní léčitel vám řekne, že žádný odstinovač zon neexistuje. Musíte si prostě postel přemístit. Ale jestli chcete takhle přijít o peníze, prosím.

  Led 02, 2008
 • Obrázek uživatele Básník
  Básník (anonym)

  Proboha, už se našel další...Žádný odstiňovač geotogenních zón nemůže fungovat, protože žádné takové zóny neexistují.

  Zář 16, 2009
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Souhlas s básníkem.

  Zář 16, 2009
 • Obrázek uživatele sae
  sae (anonym)

  Básník, frantisek, nebyli jste vy pred 500 lety inkvizice? :-) Ale vlastne mate pravdu, co neni napsano, neexistuje!

  Led 15, 2011
 • Obrázek uživatele Vratislav
  Vratislav (anonym)

  Básník, frantisek, nebyli...Geopatogenní zóny existují a basta. A kdyby přeci jen nebyly, je třeba si je na každý pád alespoň vymyslet. Na něčem se xakru ty prachy vydělat musí!

  Led 15, 2011
 • Obrázek uživatele Marta
  Marta (anonym)

  Na neco se ta rakovina musi svest,jinak by to padlo na to chemicke zradlo co musime papat.

  Kvě 08, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Aby se nějaký jev mohl zkoumat, je nutno nejdříve prokázat jeho existenci. Neexistenci dokazovat nelze, jak se tady spousta lidí mylně domnívá. Existenci geopatogenních se zatím prokázat nepodařilo, ale je dobře, že je dokážeme elektrostaticky (!!!) odstínit.

  Kvě 16, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama