Jak používat jedlou sodu při úklidu domácnosti

Jedlá soda působí jako jemný kartáč k čištění van a nerezových dřezů. Krom toho je také tím nejlepším dezodorantem na světě - a to bez dráždivých ?krycích? vůní. A navíc ji můžete použít také na praní prádla.

Na velké prádlo použijte % hrnku sody. Vyčistí jak „voňavou“ fotbalovou soupravu mého manžela, tak oblíbené tričko mého batolete. Zvláště vhodná je pro ložní prádlo a ručníky - skvěle je zjemní a nezanechává po sobě ani mastné kuličky, ani podivný zápach, jak to dělají běžné prací prostředky. Když jsem začala používat jedlou sodu místo pracího prášku, nikdo v rodině to nepoznal, a navíc se mé prostřední dítě zbavilo občasných vyrážek. Naše oblečení bylo čisté, nádherně vonělo a cítili jsme se v něm naprosto skvěle!

Kde ještě můžete jedlou sodu použiti:


Využijte ji při čištění koberců - posypte jí koberec, nechte několik hodin „uležet“ a poté ji vysajte.

Nasypte ji do odpadkového koše a odstraníte nepříjemný zápach.

Soda je naprosto jedinečná jako prášek na vany, který neproškrábe povrchy: Nasypte ji do vany, poté vezměte hadřík nebo papírový kapesník a jemnými krouživými pohyby vanu očistěte. Až skvrny zmizí, vanu opláchněte sprchou. Tento způsob čištění je naprosto ekologický, takže nemusíte mít strach, že škodíte žábám a rybám!

Když se koupete, přidejte čtvrt či půl hrnku sody -- pomůže vám zklidnit drobná podráždění pokožky. Můžete ji použít i během koupání svého dítěte, ale samozřejmě v mnohem menším množství, vždyť dětská vanička je tak malá!

Možná už víte, že jedlá soda skvěle bělí zuby, a to bez jakýchkoli jedů. Nasypte jí trochu do dlaně, namočte do ní vlhký kartáček a vzhůru do čištění! Chuť je zpočátku zvláštní, ale zvyknete si. Tato kůra se však doporučuje provádět maximálně jednou za měsíc.

Zdroj: Lynda Fassa - Bio máma-zdravé dítě, nakladatelství CPress

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama