Jak získat doma více úložného prostoru

Bydlíte v menším bytě nebo čekáte přírůstek do rodiny a už takhle se vám nedaří všechen majetek vměstnat do prostoru? Máme pro vás několik tipů, jak vkusně rozšířit úložný prostor a zároveň mít vše pohromadě.

Kuchyně

Pokud máte k dispozici krátkou kuchyňskou linku, umístěte kuchyňské pomocníky jako mikrovlnou troubu, varnou konvici či mixér na extra přidělanou poličku mimo pracovní desku. Nebudou vám tak překážet při vaření a zároveň je budete mít po ruce. Na vnitřky dveří od skříněk můžete namontovat přihrádky na drobnosti, jako jsou poklice, koření, potravinové fólie a další. Více prostoru také získáte, pořídíte-li si skládací stůl místo obyčejného jídelního.

Ložnice

V ložnici zabírá vždy nejvíce místa postel. Snažte se tedy využít prostoru pod ní. Nebojte se toho, že pokoj bude vypadat neuspořádaně. V dnešní době jsou k dostání designové krabice všech tvarů a velikostí a barev, které je možné koupit tak, aby ladily s designem ložnice. Pokud máte v bytě vyšší stropy, nastává možnost vybudování stropních podhledů. Ty pokoj zútulní a vytváří spoustu úložného prostoru. Tam však doporučujeme uskladnit věci, které tak často nepoužíváte, jako je zimní oblečení atd. V poslední době je velkým hitem taktéž zabudované bodové osvětlení, které je možné podhledy vést. Nevadí-li vám podstoupit trochu rekonstrukčních prací, popřemýšlejte také o vyvýšení podlahy, kam se dají též uschovat věci, které vyloženě nepotřebujete.

Obývací pokoj

Obývací pokoj často slouží jako společenská místnost a též jako skladiště majetku všeho druhu. Doporučujeme využívat prostor od podlah až ke stropu. Televizi místo na poličku namontujte do výšky na zeď, místo masivní knihovny porůznu namontujte jednotlivé poličky a nebojte se je vést výš, než jste zvyklí. Obývací pokoj tak bude působit lehce neuspořádaně, přesto útulně. Pokud na nejvyšší police nedosáhnete, pořiďte si schůdky, které jsou k mání za pár korun v každém obchodě s nábytkem. Při koupi konferenčního stolku myslete dopředu a pořiďte takový, který bude disponovat malým úložným prostorem uvnitř. Ten lehce využijete na drobnosti jako ovladač, časopisy či papírové kapesníčky.

Koupelna

Co se týče koupelny, zde je potřeba opravdu šetřit každý centimetr. Potřebnou kosmetiku umístěte nad vanu či na poličku do sprchového koutu a nebojte se využít i prostor na zadní straně dveří. Tam můžete namontovat háčky na ručníky, župany, apod.

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Zdravím. Díky moc za parádní rady. Hlavně co se týče toho obýváku. Nedávno jsem si ho celý nechala redesignovat od http://www.pwinterier.cz/ a právě jsem řešila kam dát všechny ty věci, co v něm mám. Nakonec jsme našli velmi chytré řešení v podobě takových nenápadných vestavěných skříněk. Funguje to naprosto parádně. :-)

  Bře 25, 2018
 • Obrázek uživatele Yossarian
  Yossarian (anonym)

  Zdravím. Díky moc za...Bude nejlépe, když si oba opatříte rakev,kde se můžete uložit na věky věků amen...!!!A o úložném prostoru se postará už někdo jiný...!!!S tím si nedělejte hlavu...!!!

  Bře 25, 2018
 • Obrázek uživatele Valera
  Valera (anonym)

  Na co potřebujete úložné prostory? Co skladujete? Máte doma muzeum zbytečností? Vyřešíte to tak, že vyhodíte všechno, co nepoužíváte, co je staré, opotřebované a nefunkční. Hned se vám bude líp dýchat. Nejvíc hromadí ženy všelijaké tretky, ale chlapi mají taky plnou garáž hovadin. Věřte mi - zbavte se věcí.

  Bře 25, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama