Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Kvalitní matrace - základ pro zdravý spánek

Kvalitní matrace v kombinaci s vhodným podkladem (roštěm) poskytuje dostatečnou vzušnost, zaručuje dokonalé rozložení hmotnosti, a tím také ideální anatomickou polohu páteře a uvolnění zádového svalstva během spánku.

Některé typy matrací


Pružinové matrace velmi dobře dýchají, proto je lze použít i do vlhčího prostředí. Zahrnují širokou škálu typů od standardních až po luxusní matrace s dlouhou životností. Potřebují pevný podklad (desku nebo laťkový rošt, kde mezery mezi jednotlivými laťkami nepřesáhnou 4 cm), nejsou vhodné na polohovatelné rošty. Na trhu jsou typy, které se liší materiály použitými v izolační vrstvě (odizolování pružinového jádra) a na ložné ploše (tzv. nosná vrstva), které ovlivňují
výsledné vlastnosti matrací, jako je tuhost a doporučená nosnost. Mohou to být pružinové matrace s vysokou pružností a vzdušností, pružinové matrace s ortopedickými vlastnostmi a klimatizovanými funkčními stranami (zimní strana vlna, letní strana duté vlákno), matrace s anatomickými zónami, které se perfektně přizpůsobí křivkám těla. Pružinové jádro může být obloženo kokos-latexovou deskou, která matraci vyztuží a prodlouží její životnost.

Matrace s taštičkovou pružinou zahrnují širokou škálu typů od jednodušších až po vysoce komfortní zónové matrace s dlouhou životností. Taškové jádro použité v matraci obsahuje pružiny samostatně uložené v textilních sáčcích, takže se vzájemně nedotýkají. Jednotlivé sáčky jsou propojeny a pro zvýšení stability jádra fixovány vrstvou netkané textilie. Taškové matrace mají velmi dobrou bodovou elasticitu, vynikající ortopedické vlastnosti a poskytují individuální oporu páteře. Jednotlivé strany se mohou lišit použitými materiály a tuhostí (hard a soft), luxusní typy mají několik anatomických zón poskytujících individuální oporu zvlášť v oblasti hlavy, ramen, trupu, boků a nohou.

Matrace s polyuretanovým jádrem nedokážou zajistit tak dobrou cirkulaci vzduchu jako matrace pružinové, proto se doporučuje uložit tyto matrace na prodyšný podklad (lamelový rošt), který podpoří jejich anatomické vlastnosti, matrace s vyšším jádrem lze uložit na pevný (laťkový) rošt. Polyuretanová pěna může mít podobu monobloku nebo sendviče v různém složení, v kombinaci různých gramáží pěn a s perforací jádra či nosné vrstvy a také s anatomickými zónami. Složení sendviče je specifické pro každý typ matrace a má vliv na tuhost a ortopedické a relaxační vlastnosti matrace. U luxusních typů lze individuálně nastavit tuhost podle váhy a výšky uživatele.

Matrace s jádrem ze studené pěny
mají větší póry, jsou proto prodyšnější, mají lepší elastické vlastnosti, tvarovou stálost, jsou komfortnější a lépe kopírují křivky těla než matrace z PUR pěny. Díky kombinaci různých tuhostí pěn a propracovaným perforacím jádra zajišťují ideální anatomickou polohu páteře. Studená pěna je v některých případech kombinována s pěnou línou (neboli termopěnou), která přizpůsobuje tuhost a tvar množství absorbovaného tepla, takže respektuje nároky jakékoli váhové kategorii při všech polohách ve spánku (na zádech, na boku atd.). Matrace s jádrem ze studené pěny mají výborné ortopedické vlastnosti a dlouhou životnost. Je-li do středové části jádra vložena 3D mřížka (hustá síť vertikálně kladených polyesterových vláken), dochází k dokonalému odvodu absorbovaných vodních par.

Latexové matrace jsou díky směsi umělého a přírodního latexu naprosto antialergické. Jejich typy se navzájem liší výškou jádra, provedením a počtem anatomických zón. Třízónová jádra poskytují zvýšenou oporu v oblasti trupu, pětizónová jádra zase individuální oporu zvlášť v oblasti hlavy, ramen, trupu, boků a nohou. Vzdušnost latexového jádra zajišťují odvzdušňovací kanálky. Latexové matrace je nutné uložit na prodyšný podklad, ideální je lamelový rošt, matrace s vyšším jádrem lze uložit i na laťkový rošt. Latexové matrace ( mimo typů vystuženvch kokos-latexovou deskou) jsou ideální pro použití v kombinaci s polohovatelnými rošty, a to jak mechanickými, tak poháněnými elektromotorem.


Anatomické V-zónování

Spodní vrstva matrace je opatřena horizontálním profilováním do několika anatomických zón, horní vrstva dotýkající se lidského těla úhlopříčným zónováním. Oboustranné vlnité tvarování spodní vrstvy navíc zajišťuje potřebné provzdušnění jádra i při kontaktu matrace s jejím podkladem. V-zónové drážky směřují především pod hlavu, ramena a bederní páteř, kde je matrace zatěžována největší tělesnou hmotností, takže zabezpečí dostatečnou oporu páteře, optimální cirkulaci vzduchu i odvod vlhkosti od těla uživatele.


Technologie 2 v 1

Matrace je zhotovena ze dvou nelepených druhů latexu, s pevnou podporou (spodní vrstva s vyšší hustotou) a výjimečnou měkkostí (horní vrstva s nižší hustotou). Otevřená struktura buněk použitého materiálu umožňuje účinnou cirkulaci vzduchu a zabraňuje zadržování vlhkosti v jádru matrace. Matrace má antibakteriální vlastnosti a díky výrazné elasticitě dokonale kopíruje tvar lidského těla, takže mu poskytuje optimální podporu. Tato kombinace zaručuje matraci dostatečnou tvrdost, možnost
oboustranného použití, díky výborným ortopedickým vlastnostem je vhodná i pro
osoby dlouhodobě upoutané na lůžku.


Partnerské matrace

V důsledku rozdílné stavby těla muže a ženy dochází v jednotlivých partiích k rozdílnému zatížení matrace. Výraznou roli při tom hraje i vyšší váha partnera, takže matrace o stejné tuhosti nemusí být pro oba partnery stejně pohodlná. Spánkový komfort výrazně zvýší rozdílná tuhost jednotlivých lehacích ploch v závislosti na individuálních požadavcích každého z partnerů. Partnerská matrace zohledňuje rozdílné fyziologické potřeby muže a ženy, její jádro složené z tepelně modifikovaných pěn různých tuhostí a RE pěny nabízí vysoký komfort co nejširšímu váhovému spektru uživatelů. Líná pěna použitá v nejzatíženější bederní oblasti matrace optimalizuje svou tuhost v závislosti na absorbovaném teple. Měkčí strana (soft - doporučená pro ženy) je určena pro uživatele s nižší hmotností nebo s požadavkem na měkčí lůžko, tužší strana (hard - doporučená pro muže) je vyrobena z pěn vyšší objemové hmotnosti a je určena pro osoby s vyšší váhou nebo preferující tvrdší lůžko. Prokrvení svalů a pokožky v průběhu spánku příznivě ovlivňují masážní nopky.


Zdroj: Alena Mullerová - Welnnes jako životní styl, nakldatelství Era

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (56)

 • Obrázek uživatele Lucka
  Lucka (anonym)

  Souhlasím, že kvalitní matrace je pro spánek neskutečně důležitá, ale otázkou nadále zůstává, kde takovou kvalitní matraci najít...hodně tipů člověk najde na e-shopu s matracemi, například Dormeno nebo tady http://www.kralovske-spani.cz/nejlepsi-matrace/ to vám pomůže k orientaci. Samotný nákup je ale taky s otazníkem, upřímně jsem vždycky trošku vykoukaná z toho, co jsou všechno prodejci matrací schopni napsat do popisu produktu... poodle některých popisků jsou matrace prodejců doslova kouzelné... Doporučuji si zachovat zdravý rozum v tomto směru.

  Bře 28, 2013
 • Obrázek uživatele Daniela
  Daniela (anonym)

  Souhlasím, že kvalitní...Tak prodejci jsou někdy schopni napsat vše ale nakonec si vždy matraci musíte vyzkoušet sami. Někomu vyhovuje to a někomu zas tamto. Sestra s koupila latexovou matraci http://www.naturmatrace.cz/zdravotni-matrace/latexove-matrace/relax-iv-pantera-latex/ , nakonec skončila u mě a já jsem spokojená.

  Kvě 21, 2013
 • Obrázek uživatele Ararauna
  Ararauna

  Matrace určitě důležitá je, s tím nejde než nesouhlasit. Ale ani rošt není k ničemu. Mi máme Portoflex od www.newdreams.cz a nemůžeme si ho vynachválit. je pevný, nevrže a v životě s ním nebyl problém.

  Čer 03, 2013
 • Obrázek uživatele Berushka
  Berushka (anonym)

  Je pravda, že prodejci rádi přehání, ale vlastnosti matrací jsou dnes opravdu někdy až neskutečné. Každý má jiné zdraovtní problémy, výšku a váhu, takže který materiál je nejlepší, se nedá říct. Všeobecně platí, že než si matraci vyberete, je nejlepší si ji vyzkoušet. Třeba e-shop http://www.matrace-matex.cz má tři prodejny, kde si můžete matrace vyzkoušet. To je ideální - poležet si na ní a vyzkoušet, jak se na ní budete cítit.

  Led 25, 2014
 • Obrázek uživatele MaDi
  MaDi (anonym)

  Tak jistě se zde všichni shodneme, že nejkvalitnější matrace je kozatá ženská s roztaženejma nohama ve vodorovný poloze a blondýna. A pořídíte jí levněji než ty podvody a další možný Dormea a tak .... Tuhle matračku seženete v základní tříotvorové verzi, takže nemusíte mít strach že vám rychle přeteče a můžete jí to tam foukat od rána do večera. A když vás přestane bavit tak pár otvorů přiděláte a pak jí už jen stačí zakopat na zahrádce. A protože je ekologická a zcela rozložitelná, tak jí nemusíte likvidovat dle ustanovení zákona o nakládání s nebezpečnými odpady a ještě Vám pohnojí jabloně!

  Led 27, 2014
 • Obrázek uživatele HankaK
  HankaK (anonym)

  Tak jistě se zde všichni...Opravdu velmi inteligentní příspěvek v diskuzi, tleskám.

  Led 27, 2014
 • Obrázek uživatele erika
  erika (anonym)

  Souhlasím, že kvalitní...ty královské jsou drahé.. my nakonec celé rodině pořídili latexové z www.latexovematrace.com protože nabízeli matrace na míru jako jediní za rozumné peníze

  Kvě 07, 2014
 • Obrázek uživatele Janina87
  Janina87

  Pravda při občasném čtení popisků zůstává rozum stát, nicméně jsme s přítelem mezi těmi kouzelnými sehnali zdravotní mataci na stránkách http://e-matrace.com/levne-matrace konkrétně tu Andema. Máme jí cca 3 měsíce a nemůžeme si ji vynachválit .

  Zář 17, 2014
 • Obrázek uživatele Míla78
  Míla78 (anonym)

  My jsme si koupili matraci z líné pěny, četla jsem, že je tato pěna přímo vhodná na problémy se zády, koupili jsme si jí přes internet na www.prospanek.cz a zatím nám vyhovuje, spí se nám na ní dobře, a ráno se už nebudím rozlámaná jako dřív, takže jestli někdo hledáte, tak línou pěnu můžu doporučit

  Zář 26, 2014
 • Obrázek uživatele Majka
  Majka (anonym)

  ahoj já jsem prostřednictvým absolvování prezentace spojenou s předvádečkou u mé sousedky zakoupila matrace u firmy Machala, se kterou jsem spokojena a za nic na světě bych jí nevyměnila, už před tím jsem si s manželem dvkrát kupovali od různých firem a tak dobře jsem se vyspala konečně, až teď a za to jsem ráda.

  Zář 30, 2014
 • Obrázek uživatele Pavel S
  Pavel S (anonym)

  Kvalitní matrace je ta, která vás dokáže dokonale okopírovat a udržet páteř rovnou. To zvládnou opravdu jen dvě matrace na trhu. Můžu poradit.

  Lis 15, 2014
 • Obrázek uživatele dominika
  dominika (anonym)

  Dobrý den, jak dlouho už vůbec je tato společnost n trhu homeparty.machala.cz? A kdo jaké zkušenosti máte? Budu ráda za Vaše názory a zkušenosti.

  Lis 24, 2014
 • Obrázek uživatele renča
  renča (anonym)

  Ahoj společnost Machala je na trhu 20 let my se sestrou jsme jejich dlouholetí spokojení zákazníci, už dlouho. Též jsme se seznámili při homeparty, kde se nám moc líbil jejich sortiment, objednali jsme si prvně matraci, na ktreré se mi spinká luxusně, pak i podložku a spoustu dalších věcí, nemám problémy se zády, ani s krkem, doktor mě vždy na kontrole chválí, už jsem přece jenom v pokročilejším věku.

  Lis 25, 2014
 • Obrázek uživatele anna
  anna (anonym)

  Ahoj měla bych pár dotazů, jak dlouho trvala ta domáci prezentace? A co by jste mi k tomu mohla, ještě říci? Chěla bych o tom, co nevíce informací, jelikož bych moc ráda vyzkoušela úlohu hostitelky, jestli by mi také šla, co myslíte? A samozřejmě bych měla i o svůj spánek veliký zájem, poslední dobou mě pobolívají záda a už nevím, co s tím.

  Lis 27, 2014
 • Obrázek uživatele verunkak
  verunkak (anonym)

  ahojky taky jsem byla kontaktováná telefonistkou od firmy Machala a byla jsem překvapena, co jsem dostala jako dárek a to přikrývku v hodnotě osumnácti stovek, musela jsem pozvat sousedy. Už se moc těším, ažk nám domů přijdou matrace a pořádně si to užijeme na nové matraci s manželem.

  Lis 29, 2014
 • Obrázek uživatele rantiska
  rantiska (anonym)

  ahoj já jsem byla nadšená z předváděcí akce spojené s prezentací o zdravém spánku od http://homeparty.machala.cz/ určitě bych Vám to všem doporučovala.

  Pro 25, 2014
 • Obrázek uživatele baruška
  baruška (anonym)

  Dobrý den, velice dlouho jsem trpěla velikými problémy nespavostí, nemohla jsem se pořádně vyspat a tak dále, pak jsem se na prezentaci u jedné z mých kamarádek dozvěděla, že je to nepohodlnou matrací, přitom mě neboleli záda nic, tak jsem dala na pána a zakoupila jsem si od nich matraci a teď? To se vůbec nedá srovnávat! Bomba!

  Pro 28, 2014
 • Obrázek uživatele maruš
  maruš (anonym)

  Ahojky byla jsem velice protivná už jenom při slově předváděčka, protože když jsem na pár byla, všude nám všechno vnucovali a až to bylo protivné, právě když přišla nabídka od Machali obávala jsem se toho, co bude a vůbec jsem tomu nevěřila, ale opak byl pravdou a já jsem naprosto spokojená! Neumíte si představit, ani jak!

  Pro 28, 2014
 • Obrázek uživatele karla
  karla (anonym)

  Nazdárek jak se Vám celá prezentace líbila? A co jste říkala na zboží od nich? A taky jste dosala dáreček? Kdyby něco, tak mají spoustu info na wevu

  Pro 29, 2014
 • Obrázek uživatele alica
  alica (anonym)

  Dobrý den, ještě jsem nikdy na podobné akci jsem nebyla, mohla by jste mi k tomu něco říci více do podrobna? Já, že potřebujeme matrace a chtěli by jsme poradit.

  Pro 29, 2014
 • Obrázek uživatele bara
  bara (anonym)

  Dobrý den, dlouho mě má kamarádka láká na nějakou tu předváděcí akci, tak jsem se v pátek před čtrnácti dny, nechala ukecat, sice jsem šla spíše z doucení, ale byla jsem ujištěna, že to bude probíhat u ní doma a ona je hostitelka, tak to bude v pohodě, tak jsem se tedy rozhoupala a přišla k ní,obávala jsem se, co příjde a nakonec jsem byla, tak mile překvapena, že jsem nestihala, byla to výborná předváděcí akce!

  Pro 30, 2014
 • Obrázek uživatele gabča
  gabča (anonym)

  ahoj rádi bychom poděkovali firmě přeju více takových báječných zaměstnanců, které práce tak baví, jako pána, co byl u nás. Všechny výrobky které nám byly představeny jsou skvělé a děkujeme za krásný dárek, velice mě potěšil!

  Led 01, 2015
 • Obrázek uživatele bětka
  bětka (anonym)

  Ahoj ráda bych Vám doporučila také prezentaci od již zmíněné společnosti! U nás byl pán, který podal perfektní výklad, byl velmi příjemný a dokázal, že v tomto oboru je jednička. Všechny výrobky, které nám byly představeny jsou skvělé a opravdu kvalitní, jak nám bylo řečeno a hlevně při porovnání.

  Led 15, 2015
 • Obrázek uživatele alice
  alice (anonym)

  Ahoj nikdy jsem před tím nějak nepodporovala předváděcí akce, ale na této je něco úplně jiného, cítila jsem se moc dobře, hlavně tím, že se to konalo u mé kolegyně v práci.

  Led 17, 2015
 • Obrázek uživatele baruška
  baruška (anonym)

  Dobrý den, ano byla to příjemná zkušenost, hlavně jsem se zamilovala do matrace, už jsem si tak dlouho neužila!

  Led 17, 2015
 • Obrázek uživatele denda
  denda (anonym)

  Dobrý den, taky jste si už někdy neříkali, že by jste byli nejraději, kdyby kolikrát přišel někdo k Vám domů a co by jste potřebovali, tak by jste si to vyzkoušeli a pak buď koupili a nebo ne.

  Feb 16, 2015
 • Obrázek uživatele Adriana
  Adriana (anonym)

  Přesně tak, matrace je hodně důležitá :) Já jsem si koupila hned dvě a jsem s nimi velice spokojená, jejich jádra mi vyhovují http://www.modernispani.cz/matrace/matrace-1-1/matrace-regina-1-1

  Feb 19, 2015
 • Obrázek uživatele houskova
  houskova (anonym)

  Nazdárek moje kamarádka dělala hostitelku, nevěděla jsem prvně, co mám očekávat, ale nakonec mě překecala a tak jsme přišli, rozhodně jsme nelitovali. Když jsem viděla Julču, jako hostitelku, tak opravdu mě to zaujalo, ráda dostává veliké dárky a dárek v podobě přikrývky v hodnotě 1800 korun byl opravdu skvělý.

  Feb 20, 2015
 • Obrázek uživatele jiřina
  jiřina (anonym)

  ahoj mě zavolala milá paní a domluvila si se mnou schůzku, kdy se mi to hodí, zprvu jsem nevěděla, co čekat jako hositelka, ale bylo to skvělé pobavili jsme se a zasmáli a nakonec jsem dostala i dárek jako hostitelka a to přikrývku v hodnotě 1800 korun. My jsme si sice nic nekoupili, ale naši sousedé ano a jsou spokojeni.

  Feb 21, 2015
 • Obrázek uživatele františka
  františka (anonym)

  Nazdárek jak Vás paní vůbec přišla? A co jse říkala na zboží od nich? A tako jse dosala dárečekM Kdyby ěco, tak mají spoustu info na webu! Teď se tu koukám

  Feb 23, 2015
 • Obrázek uživatele renatka
  renatka (anonym)

  ahoj určitě se máte na co těšít, nám se ta domáci prezentačka, také líbila, už jsem jich pár vyzkoušela a todle asi byla nejlepší. Hlavně se mi strašně líbilo to, že probíhala u nás doma! To bylo na tom to nejlepší.

  Feb 24, 2015
 • Obrázek uživatele Pepa
  Pepa (anonym)

  Nejlepší je poctivá duchna, obsahující peří. A strožok, ovšem je problém sehnat do něho správnou slámu. Musíte pracovat celý den, unavit se a pak spíte jak zabití.

  Feb 25, 2015
 • Obrázek uživatele Alča
  Alča (anonym)

  Podle mě hlavně nesmí být matrace měkká,protože do ní se potom propadnete a páteř je ve všelijakých polohách jen ne v tý ve který má být.Takže já jsem si koupila tuhle matraci http://www.prospanek.cz/matrace-heureka-akce-1-1-zdarma s tuhostí 4 a jsem spokojená,z mojí minulý matrace mě hrozně bolelo v kříži,ale tahle mi vyhovuje a ani mně netlačí.

  Bře 16, 2015
 • Obrázek uživatele bětka
  bětka (anonym)

  ahoj já mám dobré zkušenosti s prezentací u nás doma a já jako hostitelka jsem dostala opravdu dárek pouze za to, že jsem to uspořádala. A nic jsem si nemusela zakoupit, dozvěděli jsme se i spoustu užitečných informací.

  Bře 18, 2015
 • Obrázek uživatele Pro Bětku a všechny prolhané obchodnice s matracema!
  Pro Bětku a vše... (anonym)

  Jdi do hajzlu s tvou reklamou! Stojejí všechny ty umělé matrace za Ho..o! Potí se každý na nich jako dveře od chlíva, propadá se do ní a ráno je jak spráskanej! To si opravdu myslíš, že jsme takový blbci? Všechny tyto pěnové matrace jsou nejhorší věc na spaní a jediné pro koho jsou výhodné jste vy, podvodníci co s těma šuntama obchodujete! Zeptejte se kteréhokoliv doktora tak vám to potvrdí! Strčte si se někam a můžete se rozhodnout kterým koncem na před!

  Bře 18, 2015
 • Obrázek uživatele chemik
  chemik (anonym)

  Mám problém. Na měkkém se mi spí špatně - ráno mě bolí záda. Přes den to rozchodím a rozhýbu, večer ok a ráno opět špatné. Už v noci se vrtím a cítím, že mě to nepodpírá. Měl jsem tvrdší matraci z PUR pěny. Celkem rychle se proležela a nemohl jsem na ní spát. Dle doporučení jsem si koupil tvrdší latexovou matraci a po cca roce už začíná být zase proleželá a opět mě ráno bolí záda. Rošt mám a vážím 90kg. Má někdo nějakou radu?

  Bře 18, 2015
 • Obrázek uživatele chemik
  chemik (anonym)

  zhubni.nadváhu mám max 5 kg. v tom to není. seriozně prosím.

  Bře 18, 2015
 • Obrázek uživatele bětka
  bětka (anonym)

  ahoj to zní opravdu dobře, mohla jse si vyzkoušet i jejich zboží? A jestli ano jak se Vám zdálo? A co jste do toho musela investova vy? A jak dlouho tam u Vás paní byla? A musela jste si něco nuně koupi, nebo nemusela?

  Bře 21, 2015
 • Obrázek uživatele gabrielka
  gabrielka (anonym)

  Dobrý den, ještě jsem nikdy na podobné akci nebyla, mohla by jste mi k tomu něco říci více do podrobna? Já, že potřebujeme matrace a chtěli by jsme poradit. Musela jste něco platit? Nebo ten dárek jste dostala jentak? A jak dlouho trvala prezentace?

  Bře 21, 2015
 • Obrázek uživatele majka
  majka (anonym)

  Nazdárek Machala je již na trhu dvacet let a musím se přiznat, dokud jsem nepodstoupila jejich prezentaci u nás doma, tak jsem nevěřila tomu, že by mě opravdu do ničeho nenutili a ono opravdu nenutili!

  Bře 23, 2015
 • Obrázek uživatele tera
  tera (anonym)

  Ahoj kde nakupujete matrace? Chtěli bychom s manželem koupit už pořádné i pro děti, chceme pořádné za jaké koliv peníze!

  Bře 28, 2015
 • Obrázek uživatele mmartina
  mmartina (anonym)

  my máme matraci perdormire,koupili jsme ji v prospánku v brně, kousek od moraváku, máme partnerskou za 17 tisíc, není z levných ale na tu značku a kvalitu je to dobrá cena…a musím říct že je opravdu znát velký rozdíl pokud jde o záda atd.

  Dub 20, 2015
 • Obrázek uživatele joli
  joli (anonym)

  Dobrý den, kde bych podle Vás sehnala opravdu kvalitní matrace? Které máte vyzkoušené sami? jak tu píšete o té Homeparty u Machaly, nabízejí také matrace?

  Dub 30, 2015
 • Obrázek uživatele anna
  anna (anonym)

  Dobrý den mám dobré zkušenosti s prezentací u nás doma a já jako hostitelka jsem dostala opravdu dárek pouze za to, že jsem to uspořádala. A nic jsem si nemusela zakoupit.

  Kvě 12, 2015
 • Obrázek uživatele zelendová
  zelendová (anonym)

  Ahoj jak dlouho už vůbec existuje na trhu firma Machala? Mě se tento nápad s prezentací a vším okolo moc líbí, komu by se nelíbilo, si užívat z pohodlí svého obývacího pokoje. A ráda bych to také vyzkoušela, co mi radíte?mohu je i kontaktovat sama? A jak dlouho trva prezentace výrobků? A nemusíte si tedy nic kupovat od této firmy? Nebo jak to je s tou hostitelkou

  Kvě 24, 2015
 • Obrázek uživatele dášša
  dášša (anonym)

  Dobrý den, mě volala včera paní a domluvili jsme se na pátek, že by přišla okolo třetí hodiny, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat a jestli budu také spokojená, jako vy, ale měla bych dostat přikrývku, pokud splním všechny body.

  Kvě 26, 2015
 • Obrázek uživatele ulricha
  ulricha (anonym)

  Dobrý den, včera proběhla u nás doma prezentace výrobků spol. Machala. Osobně jsem absolvovala dost předváděček hlavně tedy, co spunktovala babička a to se vždy týkalo hrnců a spoustu dlších věcí, ale včera to bylo úplně o něčem jiným, nic mi nikdo nenutil. Největší úspěch mělo relax. lehátko

  Kvě 26, 2015
 • Obrázek uživatele baruska
  baruska (anonym)

  Zdravím mám dotaz.. jsou pro záda dobré matrace z líné pěny? přemýšelala jsem nad koupí..už jsem si i našla.. tady tuhle - http://www.matrace-best.cz/cs/eshop/matrace-do-postele/matrace-z-line-peny/matrace-best-gold-akce-sleva-50.html tak právě nevím jestli je to dobrá volba.. co myslíte? díky za radu

  Črv 26, 2015
 • Obrázek uživatele Tereza
  Tereza (anonym)

  Naprostý souhlas, my spíme na matraci od Tropica Fox, s výběrem nám pomahal tenle skvělý konfigurátor http://www.drsleep.cz/cs/o-konfiguratoru , s kterým jsme si udělali nástřel a pak šli po konkrétních typech a ušetřili spoustu času :)

  Kvě 30, 2016
 • Obrázek uživatele Romanek
  Romanek (anonym)

  My meme kvalitni matraci i vcetne postele takze ja zadny strach o svuj spanek nemam .)

  Srp 29, 2016

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama