Matrace se koupou v potu

K tomu, aby se takříkajíc koupal ve vlastním potu, člověk nepotřebuje děsivé noční můry, stačí neměnit pravidelně matrace.

I během běžného spočinutí na lůžku totiž lidský organismus průběžně vylučuje tekutinu složenou z vody, mastných kyselin a dalších látek v úctyhodném množství. Za deset let se jí do matrací vstřebá až 1800 litrů.


Proto také prof. Erich Schmitt, jenž předsedal kongresu zabývajícímu se chorobami zad, doporučuje jejich obnovu po uplynutí této doby nejen proto, že vzniklé proleženiny neblaze působí na páteř i zadní partie těla, ale také z hygienických důvodů.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Flek
  Flek (anonym)

  Nechutný................. ale pravdivý

  Črv 03, 2006
 • Obrázek uživatele Tomix
  Tomix (anonym)

  Je to hnus. Toto potvrzují i zde www.e-matrace.com/p/proc-novou-matraci tento článek mě přesvědčil ke koupi nové matrace... Aspoň mám na nějakou dobu klidné spaní, a koupil jsem taštičkovou matraci! Ta lépe dýchá protože se potím jak vrata od chlíva :)

  Feb 04, 2013
 • Obrázek uživatele Antireklama
  Antireklama (anonym)

  To je ten nejhorší výrobek co snad byl vyroben! Potí se každej jako kráva nebo dvéře od chléva.Jsou to vyhozené peníze! Až vám je bude někdo bude nutit tak ho vemte něčím přes palici! Co na tom je zdravotního,když jste v posteli jako v igelitovém vaku! To je tak pro mrtvoly! Když se přikrejete tak se zpotíte a stačí aby jste se ze spaní odkryl a ráno se nemůžete postavit! Z toho jsou jen zablokované páteře a ischias! Není nad starý dobrý matrace nebo slamník!To bylo vyspání!

  Feb 04, 2013
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Koupou v potu je poněkud silné vyjádření, ale souhlasím s poitnou, že je potřeba dodržovat hygienu i v rámci ložnice a ložních doplňků. Co je ale fajn je tedy topper. Za sebe ale můžu říct že mi na kvalitě spánku záleží, proto jsem volila i luxusní matraci http://www.curem.cz/curem-c-3500-11.html a tedy si dám opravdu pozor abych ji neznehodnotila

  Zář 05, 2017
 • Obrázek uživatele díky
  díky (anonym)

  Už víme co nekupovat.

  Zář 05, 2017
 • Obrázek uživatele (_._)
  (_._) (anonym)

  Ať si každej říká co chce,ale nejlepší vyspání bylo na vojenským slamníku!

  Zář 06, 2017
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  Ať si každej říká co...To bylo za Rakouska-Uherska? Byl jsem na vojně před 40 lety a měli jsme klasické matrace.

  Zář 06, 2017
 • Obrázek uživatele alex
  alex (anonym)

  Je pravda, že v noci se potí snad každý. Teď v léte ještě více. Proto si myslím, že je vhodný, když má človék kvalitní matraci, která dokáže tohle zvládnou. My máme doma matrace od Curemu a pot témér necítím. Takže dle mého hodně záleží od matrace. Ty od Curemu doporučuji :)http://www.curem.cz

  Kvě 03, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama