Odvodňování pevnin - klimatická změna

Půda na velké části republiky má díky naší nevhodné činnosti velmi malou schopnost zadržovat srážky, a tak většina vody z území odteče. Přitom nenarušená (nezhutnělá) půda by dokázala v pórech udržet v 1m3 200-500l vody. Co vše jsme udělali špatně a jak to můžeme napravit, se dovíte v tomto úžasném videu.

Nadějí je, že: “Pokud zastavíme odvodňování pevnin, zastavíme jejich přehřívání sluneční energií, zastavíme globální oteplování, zastavíme tání ledovců, zastavíme stoupání hladin oceánů, zastavíme povodně, zastavíme sucha, zastavíme snižování hladin podzemních vod, zastavíme vysychání potoků a řek, zastavíme sesuvy půdy. Naše řešení dokáže zastavit klimatickou změnu!

Ověřené řešení existuje. Je okamžitě účinné a trvale udržitelné.” ~ Štefan Vaľo

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele úžasný objev!
  úžasný objev! (anonym)

  Nemám to ověřeno, neznám protiargumenty, ale je to logické a věřím tomu, zcela jistě by to hodně pomohlo, ale my zatěžujeme celý ekosystém ještě dalšími zásadními věcmi, jako skleníkové plyny.. dále doprava, když vynecháme chemtrails, dejme tomu teda že se to neděje, budiž.. tak i samotných letů je tolik že to údajně čemuž bych také věřil, ovlivňuje proudění či co, pak nám v oceánech rostou kontinenty plastu, a vládnoucím "elitám" leze neomezená moc a přísun financí, na mozek, a ze samé rozežranosti už neví co by.. navíc se podívejte, lidi nevěří že zachvíli bude zle.. protože místo důležitých věcí nutných k přežití, jsme se učili hovadiny ve škole, o šemíkovi a horymírovi na LSD o jeho tetách. Prostě jsme debilizování a málo kdo si to chce připustit, ten Člověk, na něm jde normálně vidět skutečný vztah k přírodě, kdyby na světě byli všichni jako on, existovali v prosperitě věčně ! Proč tady není komentář, proč ten chlap není zavalen penězy a oceněními proč svět nechce slyšet.. Protože je to obyčejný Slovák co to mimochodem natřel celé vědecké komunitě!! Bude vryt do kamene i kdybych to měl osobně prsty vyškrábat !

  Lis 10, 2018
 • Obrázek uživatele Mário
  Mário (anonym)

  To video je depresivní a nadějné současně. Tohle by měli dávat večer v televizi místo hloupých nekonečných seriálů. Vše co pán objevil dává logiku. Nevím, proč se chováme stále tak stupidně a ničíme, kde žijeme. Jinou Zemi nemáme.

  Lis 10, 2018
 • Obrázek uživatele Magda
  Magda (anonym)

  Bohužel většinu lidí tyto problémy, které se dotýkají přímo naší existence nezajímají. Když s tím někde začnu, tak na mne koukají, jak na blázna. Většina má větší strach z imigrantů než z nějakých klimatických změn a odvodňování či naopak hrozby povodní, což spolu velmi souvisí. V tomto ohledu jsou lidé na západě mnohem více informovaní a změny, které podnikají, aby se na měnící klima připravili, jsou vidět hned jakmile člověk vyjede za hranice.

  Lis 10, 2018
 • Obrázek uživatele Tonda Vlas
  Tonda Vlas (anonym)

  @Magda Dost pochybuju, jsem na tom západě více než v ČR.

  Lis 11, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama