Originální vánoční stromek

Zdá se vám celý obchodní humbuk kolem stromků zbytečný? Nechcete ani uříznutý "živý" stromek ani stromek umělý? Pak pro vás máme tři tipy na neobvyklý vánoční stromek.  Vánoční atmosféru vytvářejí i jiné věci a dárky nemusí nezbytně ležet pod vysokou jedlí, smrkem či borovicí.

Vánoční stromeček v květináči

Vánoční stromečky v květináči jsou velkým hitem posledních let. Nejsou sice tak velké a pompézní, zato je však můžete používat rok co rok. Stačí si pořídit kvalitnější odrůdu, po Vánocích jej uklidíte na terasu či na zahradu a další svátky jej můžete zdobit znovu. Chce to ovšem řádně hnojit a o stromek se starat i mimo sváteční sezonu.

Takový stromeček v květináči unese stejné ozdoby jako klasický vánoční stromek, jen v menším měřítku. Vydejte se proto pro miniaturní ozdobičky, řetězy a  ideální je pořídit pod stromek podstavec či malý stolek, na který ho umístíte. Vyhrát si můžete i s ozdobením květináče, který lze potáhnout jutou a přilepit na něj nejrůznější dary přírody jako šišky, kaštany apod.

Vánoční stromeček na zdi

Neobyčejně krásně vypadá i vlastnoručně dělaný stromek, který připevníte na zeď. Vytvořit ho můžete z papíru, dřeva a klidně i z jedlových či jiných větví. Ty umístěte na zeď do trojúhelníkového tvaru. Nezapomeňte je však umístit dostatečně vysoko, aby stromeček hezky vynikl. K dozdobení použijte úplně stejné dekorace jako na klasický vánoční stromek, akorát budete muset být trochu vynalézavější, když přijde na jejich upevnění. Velkým přítelem vám v tomto ohledu budou drátky a tavná pistole s dostatkem naplní.

Levitující větve místo stromku

Oprostíte-li se od tradičního tvaru vánočního stromku, otevřou se vám nekonečné možnosti. A jednou z nich je třeba i obyčejná jedlová větev, kterou koupíte za pár desítek korun nebo kterou můžete uzmout ze země při svých toulkách lesem. Tu za pomocí obyčejného vlasce připevněte ke stropu třeba nad jídelní stůl a opět ji dozdobte. Pod větev pak umístěte dárečky. Nepřijdete tak o skvělou vůni jedlí a přitom nebudete muset kupovat celý strom.

MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama