Reklama

Pesticid glykofosfát neboli Roundup může poškodit zdraví

Glykofosfát je detokován v moči farmářů, kteří na farmách používají Roundup i v moči jejich rodin. Dle studií vystavení tomuto pesticidu zvyšuje riziko výskytu následujících onemocnění:

Non- Hodgkinův lymfom a vlasatobuněčná leukémie
Zánět nosní sliznice
Mnohočetný myelom
Změna hladiny testosteronu a morfologické změny na varlatech u prepubertálních chlapců
Akutní otrava glykofosfátem může mít neurologické následky s fatálním koncem
Parkinsonismus
Antiseptická meningitida (zánět mozkových blan)
Hormonální změny

Zdroj: GreenMedInfo

Reklama
Reklama

Komentáře

Bla, bla, bla (Pá, 4. 10. 2013 - 21:10)
Můžete napsat, o co jde? Pár hesel vytržených z kontextu nedává žádný smysl.
Laco (So, 5. 10. 2013 - 11:10)
Roundup není pesticid, ale herbicid. Tak co si o takové informaci myslet?
re (Po, 7. 10. 2013 - 09:10)
LÍBÍ SE MI JAK PŘESVĚDČUJÍ MAMINKY ŽE, OČKOVANÍ DĚTÍ JE BEZPEČNE. NO JISTĚ Z ČEHO BY POTOM TITO JIDE ŽILI ŽEEEEEEE??????????????
Herbicid je pesticid (Pá, 26. 5. 2017 - 06:05)
Roundup není pesticid, ale...Herbicid (z latinského herba - rostlina a řeckého cidó - ničím) je pesticid používaný k likvidaci nežádoucích rostlin, např. plevelů nebo invazních rostlin. Herbicidy se používají v zemědělství (nejen pro odstranění plevelů ale i pro urychlení zrání či usnadnění sklizně), ale i dalších oborech, například pro odstranění nežádoucích plevelů v rámci dopravních tras nebo městské údržby.
! (Ne, 28. 5. 2017 - 13:05)
Před několika týdny jakási evropská komise z EU rozhodla, že glyfosát (nikoli glykofosfát), obchodní název Roundup, je neškodný a tudíž používatelný.
Jinak k pojmům pesticid: pesticidy je souhrnný název pro skupinu látek proti hmyzu (insekticidy), roslinám (herbicidy), fugicidy (proti houbám a plísním),
Jan (St, 30. 1. 2019 - 20:01)
Lidé jsou idioti.Glykofosfát je jed ((fosfonomethyl)amino]octová kyselina C3H8NO5P zabije všechno, (obsahuje fosfor-používaný hojně u chem zbraní např.napalm) kromě rostliny tkzv.GMO neboli geneticky modifikované,jejíž plody -semena nikdy znovu nevzejdou a obsahuje rezistentní gen.To ale neznamená ,že pro člověka je tato rostlina bezpečná.Způsobuje např rakovinu lymfoblastickou leukémii a jiné "dobroty" viz článek.Je to prostě svinstvo a čeští zemědělci to používají např.k zahubení obilovin tkzv."vysušení krátce před sklizní.HOVADA!
Drtivá většina moc dobře ví ,co je to za svinstvo...Jinak přeji všem pevné zdraví.....
Reklama