Plast je past

Žijeme ve světě plastů, které jsou určeny na jedno použití a okamžité vyhození. Samy ale nezmizí. Plní nejen oceány a moře, ale nacházejí se už i v pitné vodě a našich potravinách. Organizace Greenpeace Česká Republika připravila akci Plast je paat, do které se může zapojit úplně každý a tlačit na firmy, aby omezily zbytečné používání plastových obalů.

Všímáte si, kolik zbytečného jednorázového plastu je všude kolem? Banán na tácku obaleném plastovou folií, oloupané ovoce v plastových krabičkách nebo dokonce jablka balená každé zvlášť? Jakmile se na takovou věc zaměříte, zjistíte, že plast je skoro všude.

I vy však můžete se zbytečnými jednorázovými obaly, na které narazíte, něco dělat.
Vyfoťte zboží nesmyslně obalené plastem na mobilní telefon a zveřejněte ho na vaší oblíbené sociální síti. Připojte hashtag #Plastjepast a označte společnost, která zbytečné plasty používá, nebo je prodává. Je načase dát firmám vědět, že nechceme mít zboží zabalené ve zbytečném plastu.

Dejte vědět, s jakými nesmyslnými plasty se setkáváte, a inspirujte ostatní.

Chcete se o plastovém znečištění a jeho dopadu na životní prostředí dozvědět více? Přijďte na promítání filmu A Plastic Ocean. V neděli 22. dubna máte možnost vidět tento film v Praze. Před samotným promítáním navíc proběhne diskuze s vyzyvateli a vyzyvatelkami letošního ročníku projektu Ekovýzva. Promítá se ale i v jiných městech, pro aktuální informace se podívejte do událostí na našem Facebooku nebo uspořádejte vlastní promítání!

Děkujeme, že s námi vytváříte budoucnost bez plastového znečištění.

Jana Pravdová - Greenpeace Česká Republika

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama