Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Příliš čistoty škodí - dezinfekční prostředky do domácností nepatří

Děti, které stráví první roky svého života v příliš čistých domácnostech, mají podle odborníků mnohem větší riziko alergického onemocnění.

Profesor Thomas Werfel - dermatolog a alergolog na Lékařské fakultě v Hannoveru k tomu říká: " Například dětem zemědělců, které tráví mnoho času ve stáji, hrozí podle průzkumů minimální nebezpečí, že onemocní do svého pátého roku astmatem či sennou rýmou. V dobře udržovaných, téměř sterilních obytných čtvrtích je riziko onemocnění dětí na tyto nemoci kolem 25%, v chudších čtvrtích okolo 4%. Možnou příčinou může být, že pokud imunitní systém není v prvních letech života trénován setkáváním s viry a bakteriemi, mohou se protilátky začít vytvářet proti neškodným látkám jako jsou např. potraviny či zvířecí chlupy."

Podle profesora Werfela jsou k alergiím též náchylnější děti, které žijí izolovaně od svých vrstevníků a nesetkávají se tak s neškodnými infekcemi, jako je například rýma.

Spolkový institut pro zdravotní ochranu spotřebitele a veterinární medicínu v Německu vydal prohlášení, ve kterém sděluje, že by se v domácnostech neměly používat desinfekční prostředky včetně kombinovaných preparátů určených zároveň pro praní a desinfekci. Výjimku mohou tvořit domácnosti, kde žijí lidé se speciálními hygienickými problémy. Zabíjet všechny choroboplodné zárodky desinfekčními prostředky je totiž nesmyslné, jelikož právě ony trénují náš imunitní systém.

Zpracováno podle zahraničních zdrojů

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Svěží - krása
    Svěží - krása (anonym)

    Souhlasím s tím, že i malé děti si vytváří imunitu. Udržovat je v bavlnce není ku prospěchu. Určitě doporučuji přiměřený úklid . Zvykla jsem si na úžasnou vonící čistotou bez fosfátů EURONA . Mnoho výrobků i pro miminka. Moc ráda poradím www.aladerma-kosmetika.cz

    Dub 24, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama