Problémy se spánkem? Zařiďte si ložnici podle feng šuej

Špatně se vám usíná, během noci se často budíte a ráno vstáváte bez energie? Možná je na vině vaše ložnice! Inspirujte se při jejím zařizování čínským učením feng šuej a uvidíte, že na sebe spánek nenechá dlouho čekat.

Feng šuej v ložnici

Špatně umístěná postel, příliš výrazné barvy nebo nevhodně zvolené dekorace – i takové maličkosti vám mohou působit potíže se spánkem. Často ale stačí zavést pár malých změn inspirovaných feng šuej a usměrnit tok energie tak, aby se z ložnice opět stala oáza klidu a odpočinku.

Jak umístit postel podle feng šuej?

Postel je středobodem každé ložnice a kvalitu vašeho spánku ovlivňuje ze všeho nejvíce. V ideálním případě směřuje čelo postele na sever, což je nejklidnější směr, který vám pomůže zatočit s nespavostí. Za každých okolností se vyvarujte toho, aby postel stála přímo naproti dveřím – takzvaná pozice mrtvoly se pojí s negativní energií a moc klidu vám nepřinese. Také se snažte nechat po stranách postele dostatek místa, aby tudy mohla volně proudit energie.

Jakou postel vybrat?

Investujte do svého zdraví a pořiďte si bytelnou postel s rámem z masivního dřeva, kterou doplníte kvalitní matrací. Pod postel se snažte nic neumisťovat – propocené matrace nenavlhnou, vám se bude pod postelí lépe udržovat pořádek a především nenarušíte tok energie.

Zvolte barvy, které vás uklidňují

V ložnici se věnujte především odpočinku a zohledněte to při volbě barev, do kterých budete místnost ladit. Dejte přednost jemným, uklidňujícím odstínům béžové, modré nebo zelené barvy. Naopak se vyhněte sytým barvám a výrazným vzorům, které upoutávají vaši pozornost a brání vám v usínání.

Dekorace vždy po dvou

Při zařizování ložnice se vyplatí ctít zásady minimalismu a pořizovat jen to, co je skutečně nutné pro váš každodenní odpočinek. Pokud se ale bez dekorací neobejdete, řiďte se párovým pravidlem a dekorace pořizujte vždy po dvou. Na nočním stolku udělejte místo rovnou pro dvě lampičky, dva rámečky s fotkou nebo dvě porcelánové sošky. Párový symbol podle feng šuej podpoří a posílí váš partnerský vztah. 

Co do ložnice nepatří?

Z pohledu feng šuej jsou velmi ošidná zrcadla, zvlášť pokud se nachází přímo naproti posteli. Berou schopnost koncentrace, soustředění a odvádí vaši pozornost. Důkladně si proto rozmyslete, kam je umístíte, a případně je na noc zakryjte neprůsvitným přehozem nebo dekou. Zákaz vstupu by do ložnice měla mít veškerá elektronika – mobily, počítače a televize narušují váš odpočinek a televizní obrazovka navíc po vypnutí funguje stejně jako již zmíněné zrcadlo.

Kvalitní spánek vás nejen osvěží a dodá vám energii, ale pozitivně působí také na váš imunitní systém. Investujte do svého zdraví a pořiďte si novou postel na Heurece. Přednost dejte posteli z masivního dřeva, s pevným čelem a bez úložného prostoru. 

Komerční sdělení

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama