Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Proč nekouřit v kancelářích a obytných prostorech?

Kouření přispívá k hromadění škodlivých látek v prostoru. Tyto škodliviny ohrožují jak kuřáka samotného, tak i lidi, kteří s ním sdílejí danou místnost. Obzvlášť nebezpečné jsou sloučeniny, které vznikají při doutnání cigarety.

Při nižších teplotách spalování na konci doutnající cigarety vzniká větší množství substancí ohrožujících naše zdraví než při úplném spalování tabáku. Uvolňují se polycyklické aromatické uhlovodíky, které vyvolávají alergické reakce a zvyšují riziko rakoviny. Ve vzduchu místnosti se dále vznáší nebezpečný formaldahyd, nikotin, dehet, benzol a další 4 tisíce látek.

Znečištěné ovzduší může způsobovat bolesti a motání hlavy, pálení očí a bolesti v krku.

Při dlouhodobém pobytu v zakouřených prostorech se mohou u aktivních i pasivních kuřáků rozvinout dýchací potíže, kašel, záněty průdušek, onemocnění srdce, kornatění cév či rakovina plic a hrtanu.


Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

  • Obrázek uživatele honza
    honza (anonym)

    mužetemy říct duvody proč nekouřit

    Bře 13, 2007
  • Obrázek uživatele Králík
    Králík (anonym)

    Protože nekuřáci nejsou na ten smrad zvědaví.

    Bře 13, 2007
  • Obrázek uživatele Lucina
    Lucina (anonym)

    v praci kourime vsichni a hlavne tam kde se da kourime i chlapy.muzu doporucit.NEVAZ SE-ODVAZ SE.a je to bez smradu.

    Bře 13, 2007
  • Obrázek uživatele Victoria
    Victoria (anonym)

    Protože není důvod, proč by si měl nekuřák zadělávat na rakovinu plic a také mít neustále načichlé vlasy, oblečení apod. jen proto, že se jeho kolegové nebo spolubydlící neumějí ovládat. Možná to bude znít trochu moc drsně, ale nebraní ohledů na nekuřáky je v podstatě pokus o vraždu nebo ublížení na zdraví.

    Bře 13, 2007
  • Obrázek uživatele pro honzu
    pro honzu (anonym)

    jo je to hnusny smrdi to ublizuje to ostatnim a je to zdravotne nebezbecny! a jen tak ptas se jako mentalni idiot!

    Bře 02, 2009
  • Obrázek uživatele winstr
    winstr (anonym)

    vykurte si navzajem

    Kvě 05, 2013
  • Obrázek uživatele Petr
    Petr (anonym)

    Nevím, proč by měli nekuřáci mít kvůli kuřákům načíchlé oblečení a smrdět jako oni.Nechápu sobeckost kuřáků, kteří tvrdí, že jsou naopak obtěžováni nekuřáky, když si chtějí zapálit a někomu to vadí. Prosím. Pokud jste vy kuřáci takoví slaboši, že se nedokážete ovládnout a trochu brát ohled na lidi, tak je to váš problém, ale neobtěžujte s tím smradem ostatní.

    Kvě 05, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama