Vinný ocet a jedlá soda: Ekologické prostředky do domácnosti

Vinný ocet je díky desinfekčním vlastnostem, nízké ceně a šetrnosti k životnímu prostředí ideálním domácím čistícím prostředkem.

Vinný ocet dokáže zničit plíseň, odstranit vodní kámen, změkčit prádlo, odstranit plevel a pochytat ovocné mušky.

V kombinaci s vinným octem jedlá soda dokáže odstranit skvrny z matrací a dokonale vydrhnout pracovní desku v kuchyni i koupelnu.

Výhody:

Na rozdíl od komerčních čistících prostředků neobsahují karcinogenní látky a nezpůsobují podráždění očí, kůže a dýchacího traktu.

Vinný ocet a jedlá soda jsou šetrné k životnímu prostředí

Ušetříte peníze

Jsou účinné

Nevýhody:

Čištění domácími prostředky dá někdy více práce

Zdroj: http://www.greenideareviews.com/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Dobrý tip. Něco určitě někdy vyzkouším. Ale já používám Orange-Sanitol, ten je taky ekologický a přírodní. Hlavně v kuchyni a na okna je nepostradatelný.Je vyráběn z pomerančové kůry, takže uklízený byt nádherně voní. U toho octu bych si tou vůní nebyla jistá :-)

  Pro 14, 2012
 • Obrázek uživatele Joe
  Joe (anonym)

  Já zase piju Kolalokovu limonádu. Doporučeno lékařskými kapacitami i v případě klinické smrti.

  Pro 18, 2012
 • Obrázek uživatele grus
  grus (anonym)

  Není ani potřeba pořizovat vinný ocet, stačí obyčejný kvasný - jedná se o možnost využít kyselou skupinu z toho octa. grus | www.investicechytre.cz

  Pro 25, 2012
 • Obrázek uživatele scorpion
  scorpion

  na vodní kámen v klosetu je prý velmi účinná kyselina solná. Zvonem vyhnat trochu vody a pak hadrou vysušit zbytek vody v klosetu a pak nalít kyselinu solnou. Nechat působit dle potřeby a pak spláchnout. Ovšem používat ochranné prostředky brýle, rukavice a ovšem opatrnost. Kyselina kámen rozpustí, ale musí se větrat , protože vznikájí páry chloru, které dráždí tedy pořádně větrat. Prý stačilo tak půl hodiny a kámen zmizel.

  Črv 29, 2013
 • Obrázek uživatele pro scorpion
  pro scorpion (anonym)

  Kyselina chorovodíková je opravdu účinná. Páry chlorovodíku (nikoli chloru)dráždí a leptají kůži i sliznice, a kromě toho způsobují korozi kovových předmětů v okolí. Další vadou tohoto postupu je, že se mírně naleptá hladký sklovitý povrch glazury a vodní kámen se pak tvoří mnohem rychleji. Lepší je použít méně agresivní prostředky, jako je kyselina fosforečná (obchodní název FIXINELA) nebo kyselina citrónová.

  Črv 29, 2013
 • Obrázek uživatele Kaligulla
  Kaligulla (anonym)

  Má jeden život,na co si jej otravovat vot ctem.

  Zář 20, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama