Reklama

Pozor na roztoče aneb Nebezpečné stlaní postele

Jistě mnohým kladli již rodiče na srdce, že postel máte ustlat, jakmile vstanete. Tento zvyk se stal součástí naší každodenní rutiny. Výzkumy však naznačují, že stlaní postele hned po probuzení uzavře miliony roztočů uvnitř povlečení, postele a matrace.

Roztoči jsou malý, mikroskopický hmyz, který žije v naší posteli, peřinách a polštářích. Tito brouci se neustále rozšiřují a živí se našimi odumřelými kožními buňkami a potem. Kromě toho také mnohokrát vylučují, až 20 krát za den.

Bylo vědecky dokázáno, že až 1,5 milionu roztočů žije v průměru v posteli. Z tohoto důvodu největším zdravotním rizikem pro člověka jsou výkaly roztočů, protože obsahují protein, který při vdechnutí nebo při kontaktu s naší kůží zvyšuje hladinu protilátek.Problémy ve skutečnosti začínají, když se počet našich protilátek příliš zvýší a naše tělo začne uvolňovat histamin.

Histamin vede k otoku a zarudnutí obvykle spojenému s alergiemi. V důsledku toho si můžete začít všímat některých z následujících příznaků: senná rýma, kýchání, kašlání, červené a slzící oči, vodnatý nos, pocit svědění a dokonce i problémy s dýcháním. Někteří lidé, kteří jsou extrémně citliví na tyto roztoče si mohou dokonce všimnout červených, svědivých hrbolků na kůži poté, co byl vystaveni kontaktu s roztoči.

Je tedy velmi důležité vědět, jak se zbavit prachových roztočů s cílem zlepšit svůj celkový zdravotní stav.

Reklama

Potřebujeme účinnou metodu ke zničení těchto škodlivých roztočů. A řešení je velmi jednoduché a snadné: Nestelte postel okamžitě poté, co z ní vstanete!

Konkrétně v případě, že postel není uklizena okamžitě, vystavíte roztoče přímému slunečnímu světlu a čerstvému vzduchu, který je bude dehydratovat a zničí je.

Proto je doporučeno, abyste si nestali postel až do večera, protože to může pomoci při odstraňování prachových roztočů a bude to čistit vzduch.

Dále je nutné prát povlečení pravidelně, alespoň jednou za dva týdny.

Zdroj:
preventdisease.com

Reklama

Komentáře

Roztoč (Út, 16. 2. 2016 - 18:02)
Oh, jaké asi znalosti má autor(ka) o roztočích (Acari), nemá-li tušení, že nenáleží mezi hmyz (Insecta, případně Hexapoda), natož mezi brouky (Coleoptera), nýbrž že jsou řádem třídy pavoukovců (Arachnida). To je úroveň nehodná šesťáka základní školy!
Julia (Po, 23. 5. 2016 - 15:05)
Myslím, že rozestláním se roztočů asi moc nezbavíte. Manžel je alergik, tak jsme si koupili matrace proti roztočům a zatím dobré. :-)
Tereza (Po, 30. 5. 2016 - 20:05)
Já souhlasím, že o postel je potřeba i pečovat, já peru povlečení každé 3 týdny a matraci měníme po několika letech, aby nebyla proležená a aby se v ní nemnožili ani živočichové. Teď naposled jsme pořídili matraci z latexu http://www.matrace-best.cz/cs/eshop/matrace-do-postele/matrace-z-line-peny/matrace-spirit-superior-visco-1.html , která je antialergenní tak snad nám nic nehrozí :)
Aneta (Po, 31. 10. 2016 - 22:10)
Záleží i od toho jak se v ložnici větrá, my třeba větráme pořádně i v zimě, peřiny i polštáře nechávam 3x v roce na balkóne dejchat a máme skvělou matraci z latexu http://www.matrace-best.cz/cs/eshop/matrace-do-postele/matrace-latexove/matrace-spirit-superior-latex-1.html která je prodyšná a spí se lépe. Roztoče jsme nikdy neměli
alex (Čt, 29. 11. 2018 - 12:11)
Já se snažím pečovat o postel co to jde, protože v ložnici jsme měli plíseň a teď se toho docela bojím. Zajímavý článek jsem četla tady- www.slumberland.cz/magazin/spravna-pece-o-matraci-prodlouzi-jeji-zivotnost-o-nekolik-let
Reklama