Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!
Přírodní zahrada je místem, kde se harmonicky snoubí lidská potřeba krásného prostředí s podporou biodiverzity a ochranou životního prostředí. Zahrada, která je prospěšná pro lidi i přírodu, nabízí mnoho výhod, jako je poskytování útočiště pro ptáky, hmyz a další druhy, zlepšení kvality půdy a vody, snížení spotřeby energie a vytváření klidových a relaxačních zón pro lidi.
První jarní paprsky = velký úklid. Pokud to máte stejně, ujistěte se, že věnujete dostatečnou pozornost úklidu ložnice. Pouhé převlečení ložního prádla vás totiž nezbaví roztočů, kteří se v peřinách rozmnožili během topné sezóny. Nejlépe jim je v zahřátých teplých postelích a není jednoduché je z nich vyhnat.
Příliš suchý vzduch zvyšuje riziko infekce viry z ovzduší, příliš vlhký zase podporuje růst plísní a množení roztočů. Jak nenarušit tuto křehkou rovnováhu a jaké jsou vlastně optimální teploty v domácnosti a ideální vlhkosti vzduchu?
V pražské kanalizační síti žije několik milionů potkanů. Pravidelná deratizace udržuje jejich počet na přiměřené úrovni. Další ale žijí na povrchu okolo popelnic.
Letošní topná sezona znamená pro mnoho lidí přechod či návrat k vytápění dřevem. Velmi důležitá je v tomto směru jeho vlhkost, která ovlivňuje výhřevnost paliva či ekologičnost jeho spalování. Zásadní vliv má i druh dřeva, který člověk k vytápění používá. Který typ je vhodný pro přikládání a který na roztápění? Jakými způsoby je možné určit vlhkost dřeva?
Zeleň místnost ozdobí a zútulní, jestliže ale máte malé děti či domácí zvířata, vybírejte pokojovky velmi obezřetně. Některé totiž mohou být jedovaté.  
Zařizujete si byt či dům a stojí před vámi rozhodnutí o výběru barev, které budou zdobit zdi? Výběr pečlivě promyslete, barvy totiž ovlivňují psychiku více, než si myslíte. Dovedou navodit pocit klidu a pohody, zároveň ale mohou působit i rušivým dojmem. O tom, jaké barvy se kam hodí, se rozpovídala bytová designérka Anke Glut.
Stojíte před výzvou renovace nebo přestavby malé koupelny? Koupelna je jednou z nejproblematičtějších místností, která má zároveň jednu z nejdůležitějších funkcí v celém interiéru. Pokud nemáte prostředky nebo prostory na její rozšíření, je třeba pracovat důmyslně s každým metrem čtverečním. Právě hygienické zázemí je místem, které využíváme velmi často, a zároveň spoluvytváří celkový dojem z našeho domova. Přinášíme několik tipů a osvědčených řešení designerů.

Stránky