Příliš suchý vzduch zvyšuje riziko infekce viry z ovzduší, příliš vlhký zase podporuje růst plísní a množení roztočů. Jak nenarušit tuto křehkou rovnováhu a jaké jsou vlastně optimální teploty v domácnosti a ideální vlhkosti vzduchu?
V pražské kanalizační síti žije několik milionů potkanů. Pravidelná deratizace udržuje jejich počet na přiměřené úrovni. Další ale žijí na povrchu okolo popelnic.
Letošní topná sezona znamená pro mnoho lidí přechod či návrat k vytápění dřevem. Velmi důležitá je v tomto směru jeho vlhkost, která ovlivňuje výhřevnost paliva či ekologičnost jeho spalování. Zásadní vliv má i druh dřeva, který člověk k vytápění používá. Který typ je vhodný pro přikládání a který na roztápění? Jakými způsoby je možné určit vlhkost dřeva?
Zeleň místnost ozdobí a zútulní, jestliže ale máte malé děti či domácí zvířata, vybírejte pokojovky velmi obezřetně. Některé totiž mohou být jedovaté.  
Zařizujete si byt či dům a stojí před vámi rozhodnutí o výběru barev, které budou zdobit zdi? Výběr pečlivě promyslete, barvy totiž ovlivňují psychiku více, než si myslíte. Dovedou navodit pocit klidu a pohody, zároveň ale mohou působit i rušivým dojmem. O tom, jaké barvy se kam hodí, se rozpovídala bytová designérka Anke Glut.
Stojíte před výzvou renovace nebo přestavby malé koupelny? Koupelna je jednou z nejproblematičtějších místností, která má zároveň jednu z nejdůležitějších funkcí v celém interiéru. Pokud nemáte prostředky nebo prostory na její rozšíření, je třeba pracovat důmyslně s každým metrem čtverečním. Právě hygienické zázemí je místem, které využíváme velmi často, a zároveň spoluvytváří celkový dojem z našeho domova. Přinášíme několik tipů a osvědčených řešení designerů.
Máte stále špatnou náladu, cítíte se unavení či podráždění, nebo naopak nemůžete přemírou energie v noci „zabrat“ a nevíte proč? Možná za to mohou barvy ve vašem interiéru. Právě ony totiž ovlivňují psychiku či výkonnost člověka více, než bychom si možná uvědomovali.

Stránky