Reklama

Panická porucha 2

tom (St, 10. 11. 2004 - 09:11)

Ahojte, já už to včera nestihnul, ale nemyslím si, že byste o něco přišli :-))) V první řadě se připojuji k té řadě pozdravů pro Lucii, ikdyž mě asi nezná, či spíš si nebude pamatovat. Samozřejmě i já držím opět všechno, co mám k dispozici, kromě obligátní kliky od okna i tu u dveří, prostě ať se to povede a ať se z toho co nejdřív dostane!!!! Evo, tak mě prosím nějak slušně popiš, díky!!! Já ti pak za odměnu pošlu prolink na webovky Daisy, ať vidíš, co je to za

radka2 (St, 10. 11. 2004 - 08:11)

Vidím, že už tady jedna Radka píše, tak jsem si dala 2, ať nás rozlíšite:-)). Já jsem tá Radka jak psala, že mám moooc ráda podzim, když prší atd.Martine, to je fajn, že máš takovou přítelkyni, to s tím švagrem je taky síla, člověk by nevěřil, kolik lidí to má kolem nej. Já mám kamarádkua ta mi sdělila, že to má i její manžel, samozřejmě bych to do něj neřekla. Je to mrcha zákeřná ta PPEvo rokytová, prosím,o radu. Užívala jsem gelsemium, potom Ignatii, myslím, že i Stramonium, ale Gelsemium už mi došlo. U nás je tohle na recept. Ty jsi psala kup si,.... takže předpokládám, že někde na recept není. Já bych si ho možná koupila, kdyby bylo nejhůř,( to víte neurotik- mám to potvrzené od psychologa:-))), ) ale nehci chodit k psychiatrovi, psycholog mi to nepředepíše. Jsou to homeopatika, v lékárně mi říkali, že kdysi to bylo volně prodejné a teď je to na recept. Tak nevím, jak to vlastně je.U nás svítí sluníčko, ale klidně může i zapršet, mi to neva,já jsem podzimková.- jako že mám ráda podzim.

bára (St, 10. 11. 2004 - 08:11)

...ránko - tady Bára. Marťo, máš pravdu, mám Vás, tady si můžu postěžovat a vím, že se vždycky někdo najde, kdo projeví účast. Sama sice nejsem, mám kolem sebe lidi, které miluju a kteří mají rádi mně, ale tento náš problém málokdo pochopí, ale to už jsme probrali.Evi, já nevím s tím Oxytocinem, on možná způsobuje zamilovanost, ale taky vyvolává děložní stahy - můj partner je veterinář a píchá jej samičkám před porodem a taky po porodu, aby se jim spustilo mlíko.No ale taky na říji - aby měly chuť na samečka!!! Buchtu jsem fakt včera spráskala, ne sice celou ale notný kus, i kočička si dala - tvarohové ona ráda - ale teď ty výčitky!(moje - ne koččiny)Lucinko, myslíme na tebe všichni, docela jsi nám způsobila starosti, když ses neozývala. Všechno tam pěkně okoukni a zapamatuj si, ať se s náma pak můžeš podělit o zkušenosti. Je to jako každá jiná nemocnice, nebo je tam trochu jiný režim - třeba vycházky a tak? Ale hlavně ať se vrátíš veselá a v pořádku.Pak se nám hned ozvi! Bára

Katka (St, 10. 11. 2004 - 06:11)

Romano, kineziologii urcite zkus, mam pritele, ktery je "jeden z vas" a podarilo se mi ho presvedcit at to zkusi. Uz vsechno vzdaval a ani o tom se mnou nechtel mluvit a snad jsme to zlomili a veri mi, ze mu chci pomoc (vysvetloval mi, ze neduvera k tem jeho problemum proste patri). Takze je objednan na 17.11. na sezeni, je to opravdu dobra kineziolozka, ale je z Moravy nebo dojizdi do Prahy, ja jsem se diky kinezi zbavila alergie a mam uz nekolik let pokoj. Zkus spolecnost Amikus, kde ti poradi nejakeho dobreho kineziologa u Vas. ..Dam vedet jak dopadl pritel...

Karel (St, 10. 11. 2004 - 00:11)

Lucko, držím všechny palce co mám, ať se ti tam, kde jsi, udělá líp a hlavně ať máš štěstí na dobré a chytré doktory a ať se brzo úplně vyléčíš!

Karel (St, 10. 11. 2004 - 00:11)

Evo, nevím nevím, jestli ten oxytocin si lze nekde šlehnout, asi vás s Bárou tentokrát obě zklamu. Ale až jednou bude, tak bude buď ráj na zemi plný lásky nebo děsná sranda. Taky by se ovšem po takovém šlehnutí mohlo stát, že dojde k zamilování se do prvního člověka opačného pohlaví, kterého potkáme :-))). Ovšem prý lze duševním cvičením některé hormony vyvolat, takže asi i tu zamilovanost a oxytocin.Pajko, díky za můj nejhlasitější smích dne, představil jsem si, jak vedeš se sebou dialog a la drsný konflikt osoby A s osobou B. A pak jsem četl zprávu od 11: "Zkouška" a tak mne napadlo, co kdyz... To je fakt dobrá legrace! No ale jo, ono to fakt je možné, kdyby se k tomu někdo rozhodl. To mi připomíná, že už roky pracuju pro spoustu lidí po světě, které jsem nikdy neviděl a některé ani neslyšel a tak je klidně možné, že dělám pro někoho, kdo je úplně někdo jiný a bydlí třeba tady za rohem. To je drsnější představa, až pak jednou nezaplatí a zjistím, že vůbec neexistuje. :-) Ale na druhé straně to nebude asi tak časté, podle nějakého průzkumu lidi nejvíc lžou po telefonu, o něco pravdivější jsou osobně a nejpravdivější jsou prý po e-mailu. Tolik k tomu vědci, snad mají pravdu. Jenže e-mail je přece jen vystopovatelnější než chat...Eli, být Čechoslovákem je výhoda, vlastně vše můžeš vidět ze širšího pohledu. Všechny Čechoslovenky (i Čechoslováci), které znám, jsou fajn lidi.

Romana (Út, 9. 11. 2004 - 22:11)

Ahoj, musím taky posílit Čechy, já jsem z Jižních Čech. (Mimochodem, mám správně velká a malá písmenka? Dělalo mi to potíže už na základce.Sněžilo tady celý den, teplota kolem nuly, taže břečka kam se podíváš. Ráno jsme s klukama vyrazili k našim, kluci každý jeden smeták a očistili celé auto od sněhu, strašně je to bavilo. Jsou to moji pomocníčci. Zato večer jsem jela sama a sama smetávala :(Evo, taky pozdravuj svojí ohařici Renu a piškůtek!!Jindro, ty myšlenky jsou fakt protivný, vydržím na jednu věc myslet třeba několik hodin, pak mě z toho bolí hlava, no je to kolotoč.Byla jsem u psychiatričky i psycholožky, na obsese ale nejsou speciální léky, jen AD, ale to není úplně ono. Já bych potřebovala asi intenzivní psychoterapii. U psycholožky jsem byla, ale nevyhovovala mi, nemusela jsem nic platit, platila to pojišťovna, ale dospěla jsem k názoru, že mně může pomoci snad už jen intenzivní psychoterapie a jsem ochotná si to zaplatit. Kineziologa bych taky chtěla zkusit, ale nikoho jsem tady na jihu nesehnala.Prosba: jestli někdo víte o kineziologovi nebo dobrém psychologovi,popř. o někom, kdo se specializuje na obsedantně úzkostnou poruchu, který by byl se mnou ochoten dělat ambulantní, ale intenzivní psychoterapii, prosím, napište mi kontakt.Dito, ta básnička se mi taky líbila, mohla bys třeba něco napsat i o nás panikářích? Dostala jsi ode mě e-mail?Dobrou noc Romana

Romana (Út, 9. 11. 2004 - 22:11)

Pro Lucku: Lucko, ta hospitalizace je to nejlepší co jsi mohla udělat! Kdyby to jenom trochu šlo, nechala bych se hospitalizovat taky, někdy mám pocit, že se zblázním...Věřím, že Ti pomůžou a zase bude líp, odpočineš si tam, možná najdeš nové přátele, odreaguješ se a popovídáš si s psychiatrama a psychologama, kteří mají určitě bohaté zkušenosti s lidma jako jsme my všichni tady na tom chatu.A neboj se budoucnosti, jednou se Ti narodí skvělé miminko.Držím Ti moc a moc palce, ať je Ti co nejdřív zase dobře a budu na Tebe myslet, ahoj RomanaJo a těším se až budeš vyprávět...

eva rokytova (Út, 9. 11. 2004 - 20:11)

Přátelé, souputníci! Tak vás mám všechny moc pozdravovat od Lucie! Volala mi a fakt se po vás všech hned ptala a hned mi říkala, abych vás pozdravovala- tak hned to píšu, i když není po půlnoci. Moc dobře jí není, ale má sílu bojovat. prej bere Cytalex a ještě něco. Konstatovali ji PP jak hrom, říkala, že ráno měla silnou ataku,ale teď už je jí drobet líp. V sobotu za ní půjdu, tak jsem vás chtěla všechny poprosit, abyste jí napsali pár slůvek a já jí to zkopíruju a vezmu s sebou!!! Pořád o vás mluvila, abych vám to řekla, že se cítí už líp a že už tam moc chtěla, protože fakt nemohla, měla ty nejhorší myšlenky a že i okolí z toho bylo špatný, takže se nakonec takhle rozhodla a nelituje a věří, že jí bude líp. Vždyť my taky věříme, řekla jsem jí. Říkala, že je škoda, že tam nemá počítač, že by jí to určitě pomohlo, kdyby s námi byla v kontaktu... Takže, prosím, napište jí pozdravy a já jí je donesu - díky!!!Martine, pokud ještě nejsi ve vzduchu - tak se drž! Kup si Gelsemium 5 nebo 9 CH a kdyby to na tebe lezlo, šup tři kuličky pod jazyk a opakovat po 5 minutách - třeba víckrát, prostě, až pocítíš úlevu! Jo jo, že PP má i švára - to bys, milý, koukal, kolik nás je!!!Karle - potěšils mne. Prosím tě, kde se dá koupit OXYTOCIN, který podporuje zamilovanost? My s Bárou se nemáme moc o koho opřít, obě jsme navíc jedináčkové, takže bychom POTŘEBOVALY pár deka si šlehnout k tomu lexáči!!!Báro - jsi úžasná, žes upekla a hned sežrala. Neboj, já bych se taky opřela... až nám Karel sdělí, kam máme jít na ten Oxytocin, tak se vylepšíme!!!!Tak, Karle, prosím piš piš piš, dem s Bárou do fronty!!! Eva R.

Martin (Út, 9. 11. 2004 - 20:11)

ahoj barudekuji za podporu. Pritekyne me chape ale obavam se ze si jeste neuvedomila ze je to beh na dlouhou trat a toho se trochu bojim jestli bude mit trpelivost. bohuzel semnou neleti je to prece jenom sluzebka ale vezu si sebou laptop plnej filmu tak to snad v pohode preckam. pro jistotu si vezmu ten Neurol ale snad ho nebudu potrebovat. jinak co se tyka tveho problemu tak o nas tady se myslim muzes oprit vzdycky alepon virtualne. myslim ze ti kazdy rad vrati podporu kterou tu rozdavas plnymi hrstmi

11 (Út, 9. 11. 2004 - 19:11)

zkouška

Bára (Út, 9. 11. 2004 - 19:11)

Martínku, dobře doleť a pak se nám ozvi. Co přítelka, letí s tebou? Hrozně mně dojalo, jak jsi psal, že s tebou zůstala 10 dní doma, vidíš, a ty ses bál jí svěřit. Přeju ti to, ale současně ti závidím, tak ráda bych se o někoho opřela, ale nemám o koho, ba naopak, sama musím být oporou - jak jsem psala, jsem jedináček, rodiče jsou už staří a nemocní a tak jim musím vrátit, co jim dlužím a ne jim ještě dělat starosti. Pozdravuj ji. Bára

Bára (Út, 9. 11. 2004 - 19:11)

Pajko, s tou pokorou na"stará kolena" souhlasím - byla jsem rebel a s ničím jsem se nechtěla jen tak smířit - s přibývajícím věkem jsem to přehodnotila. A taky souhlasím s tím, že musím počítat s tím, že to, co tady člověk napíše, toho může někdo zneužít.Není sice za co se stydět, ale proč se mi má nějaký kretén šťourat v soukromí. Věřím, že člověka nadzvedne, když v dobré víře a ve snaze pomoct nechá se unést a vloží do problému celou duši a pak zjistí, že se snažil pomáhat nějakému zvrhlíkovi, který se tomu chechtá s ještě se pak přizná - ale můžeš po internetu někomu nakopat? Nemůžeš.Tak je lepší napočítat do desíti a rozdýchat to.Zase se mi dnes při cestě z práce udělalo šoufl, v autě už jsem cítila takové zvláštní rozechvění a nepříjemné pocity, doma jsem se pak začala třást až mi klepaly zuby. Ale klasická ataka to nebyla, neměla jsem tachykardii. Hlavou mi letěly myšlenky o epilepsii, roztoušené skleróze a parkinsonově chorobě v důsledku nedostatku dopaminu, neboť jsem před odjezdem studovala, co je to dopamin a proč se tělu nelíbí, když mu ho AD zvyšují, jak mě poučil Karel. Klasika pro úzkostného panikáře, že. Tak jsem posvačila tabletu Lexaurinu a přešlo to. Dokonce jsem upekla i buchtu. Teď jsem příjemně uvolněná,a tak s chladnou hlavou a bez úzkosti přemýšlím co to zas bylo - asi nějaké hormonální kotrmelce, klimakterium už asi klepe na dveře a nebo se mi v palici uhnízdil ten dopamin. Raději jdu sežrat tu buchtu.Tak dobrou noc.Bára

Martin (Út, 9. 11. 2004 - 19:11)

zitra jdu k tomu chocholousovi a ve ctvrtek odletam do nemecka na dva dny tak mi prosim drzte palecky at me to tam nekde neprepadne budu na vas myslet

Martin (Út, 9. 11. 2004 - 18:11)

Po dvou tydnech zdravim vsechny PPaky tak mam za sebou deset dni na Efectinu a vypada to zatim dobre. Ale hodne mi pomohlo to ze semnou zustala pritelkyne na tech deset dni doma protoze ze zacatku mi bylo opravdu blbe. Jinak se musim pochlubit ze sem si nemusel ani jednou vzit Neurol tak se to snazim vydrzet bez nej. Pozitri jdu za chocholousem tak mi asi zvysi davku jak mi rikal. Vite co mi strasne pomohlo ?? to ze sem zjistil ze muj svagr trpi uplne tim samym to je fakt mazec. povidal sem si s nim nekolik hodin a proste bomba. Tak doufam ze se mate lip a ja se vam zase brzo ozvu

Míla (Út, 9. 11. 2004 - 18:11)

Pěkný večer všem, kteří navštěvují tyto stránky. Obzvláště pak mé kamarádce agorafobičce Evě. Evo, dnes jsem zase bojovala s tou potvorou a představ si, že se mi to dařilo. Pozdravuj svého pejska. Já jsem měla německýho špice, ale už odešel na věčnost. Byl moc hezký a hodný.Dnes je venku opravdu hnus flus, takže se nenechte otrávit počasím a ani žádnými BSPáky. Ono se jim to stonásobně vrátí.Hezký večer.

Pajka (Út, 9. 11. 2004 - 16:11)

Tome, při tom cvrkotu tady by nebylo od věci začít připavovat PP3 :-)

Pajka (Út, 9. 11. 2004 - 16:11)

Teda, ne že bych se cítila nějak extra, ale když jsem ráno šla na bus, říkala jsem si, jak krásně prší, schválně jsem si nevzala deštník a myslela jsem s obdivem na vás všechny, kteří se přepravujete s krkolomnými přestupy po velkoměstě a já si nasednu a na příští zástavce vysednu. Obě mám vzdáleny od cíle asi 200 m a ještě si uvnitř machruju, jak jsem dobrá, že cestuju bez dopomocí a rozklepanosti hromadnou dopravou, protože bych se mohla nechat vozit. Sakriš, buďte pozitivní. Jsou země, kde jsou období dešťů a jiné, kde nezaprší a nezaprší a my máme všechno, ode všeho trochu a furt nespokojenost!:-)Evo, čím jsem starší, tím jsem pokornější. Už dávno jsem si uvědomila, že být psycholog profík, udělám si na těchto stránkách disertační práci, je to fakt matroš. Když budu hravější a hnusnější, než ve skutečnosti jsem, hravě rozpoutám na chatu drsný konflikt sama se sebou, jako osoba A s osobou B. Net je vitruální. Dokonce ani ty fotky a mobily nemusí být pravda a např.Tom může být kolegyně s vedlejší kanceláře. V extrému i na reálný sraz se může dostavit banda herců. Sňatkoví podvodníci byli už za časů, když ještě nebyl net. Rada? Asi sem nevstupovat, pokud na to člověk nemá žaludek a nervy. Když už sem vlezu, neobnažit se natolik, aby toho mohl kdokoliv jakkoliv zneužít...tím nemyslím, nejít na sraz :-)

Karel (Út, 9. 11. 2004 - 16:11)

BSP nejspis maji taky nejaky problem, ktery zatim ventiluji tim, ze si delaji legraci z utrpeni jinych. Pokud se opravdu cloveku vrati, co zaseje, a tomu jsem naklonen verit, tak si nepreju videt, co se jim jednou stane :-).Pajko, jo - brigady socprace a podobne silenosti taky pamatuju ze studentskych let :-).

Karel (Út, 9. 11. 2004 - 15:11)

Báro, dopamin je jeden z neuropřenašečů (neurotransmitterů), tj. speciálních hormonů pro nervy, působí tak, že se navážou na receptory v mozku, střevech i jinde.Dopamin dělá něco jako zvýšení chuti do jakékoliv činnosti, serotonin především zlepšuje náladu a v noci se mění na melatonin. Endorfiny (hodně druhů) jsou další, ty zná každý. Pak jsou ještě další jako oxytocin, ten myslím zprostředkuje zamilovanost například :-). Epinefrin, norepinefrin atd. Je jich moc.

Reklama

Přidat komentář