Reklama

Panická porucha 5

Návštěvník (Čt, 18. 1. 2007 - 06:01)

Na Panické pourše č.6!

zdenka (St, 17. 1. 2007 - 22:01)

kde jste?zkoušíte dýchat?:)))))))))

zdenka (Út, 16. 1. 2007 - 23:01)

ahoj snad to někomu pomuže...Jedná se o dechový trénink, který zabírá okamžitě.Pomůže vám překonat tuto poruchu.
Je to jednoduché.
Lehni si pohodlně na záda, ruce podél těla.
Nadechni se, chvíli zadrž dech v plném nádechu a při tom napni svaly v ramenech, pažích a nohou. Prostě se propni a měj zadržený nádech.
Vší silou při tom také vypni břišní stěnu, jako míč dopředu a vydrž tak 5 sekund. Pozor netlač do hlavy, ale do břicha.
Následuje dlouhý výdech, vzduch nechej z plic vycházet bez úsilí, spíše se ho snaž zpomalit než zrychlit.
Během výdechu povol pozvolna zatnuté svaly a to břicho.

Chápej to takhle.

Nádech-pomalý
Zadrž dech napni paže ,nohy a vytlač břicho (to vše tak 5 sec.)
Vydechni a uvolňuj se- pěkně pomalu.

Pak to několikrát zopakuj. Po třech opakováních by se záchvat neměl rozjet. Získáš kontrolu nad sebou a po nějakém čase zmizí strach z

sFBV (So, 30. 12. 2006 - 10:12)

pridejte se taky nekdo do diskuse-reknete nazor,poradte! Zviratka a jejich zdravi-tema:Jak presvedcit rodice

janka (Pá, 29. 12. 2006 - 22:12)

Milý Tondo,jestli ti nevyhovuji doktoři Psychlog,psychiatr)vymněň je jinak ti nepomůžou,musíš mít absolutní důvěru.Vím to z vlastní zkušenosti. Až na potřetí jsem našla psychiatra,který mi vše vysvětlil dal léky a tak mi pomohl.I když nevyléčil,ale už nemám strach ze smrti a rakoviny.Tada ne tak velký a už mě ty představy tak netraumatizují.Trpím už 19 let. Tak držím palce.

Pajka (Pá, 29. 12. 2006 - 20:12)

Tondo a jak Tě Tví doktoři léčí?

Martina (St, 27. 12. 2006 - 13:12)

Tondo, přepošli své příspěvky na Panic.poruchu č.6

tonda (St, 27. 12. 2006 - 12:12)

ahoj.Je mi 22 tak nejak me to prepadlo tak sem letel k doktorovi.asi trikrat mi nic nebylo az sem narazil na neurolozku a ta mi to oznamila.Takhle jeste jedna drobnost ale asi pro vec dulezita mam to nejspis z drog.Nebo spis drogy to vytahli napovrh.Uz sem v tom od konce dubna jen me desi to ze se to porad nejak nehejbe.Jako lip mi je to je jasny ale obcas mam dny ze bych nejradsi nebyl.To je mi od rana blbe mota se mi hlava vsechno me boli atd.To treba trva 2,3 dny a pak zase pohoda.Doufam ze mi pomuzete ste hodny dik

tonda (St, 27. 12. 2006 - 12:12)

ahoj všem.Tak to trošku rozeberu.Chodim k neuroložce a psychyatrovi,kterej se mi zdá být k ničemu tak hledám jinýho.Konktrétně mám strach ze smrti a nemocí.Začalo nědky koncem dubna a pořád se nemůžu vyhrabat.Občas je mi blbě, dost často se mi motá hlava že nevim čí sem.Můj mozek mě naprosto ovládá a dělá co já nechci.Moje největší depka je rakovina.Bolí mě záda myslim že ji mam nebo jakejkoliv příznak na tuhle nemoc tak si myslim ze ji mam.nevim co vic kdyby vas neco zajimalo tak to klidne napisu.ahoj a vsem preju dodatecne hezky svatky

JOHANZ (So, 23. 12. 2006 - 20:12)

DITUŠA
PŘÍJĎ NA PP 6...

Dituša (So, 23. 12. 2006 - 19:12)

..nějak to blbne,pardon.

Dituaa (So, 23. 12. 2006 - 19:12)

Dášendo,ted o Eduš čerstvě nic nevím,ale jsme v kontaktu,asi taky má toho víc.Manžel dnes na zahradě udí od brzkého rána, já uklízela,prala,povlíkala,pak oběd, usla jsem s holkama, ted dodělávám salát,mám dovařenou houbovou polívku na zítra,jdu na koupací akci,začnu od miminka,pak vzteklinku ,snad se dočkám i já uvolnující chvilky,na kterou se tak těším,teplá vodička mi dělá dobře na ztuhlé svaly:-).V noci budu strojit stromek a balit zbytek dárků...malou to drží,nekdy víc jindy min, školka jí vyhovuje, už tam spává...ahoj.

Dituša (So, 23. 12. 2006 - 19:12)

Dášendo,ted o Eduš čerstvě nic nevím,ale jsme v kontaktu,asi taky má toho víc.Manžel dnes na zahradě udí od brzkého rána, já uklízela,prala,povlíkala,pak oběd, usla jsem s holkama, ted dodělávám salát,mám dovařenou houbovou polívku na zítra,jdu na koupací akci,začnu od miminka,pak vzteklinku ,snad se dočkám i já uvolnující chvilky,na kterou se tak těším,teplá vodička mi dělá dobře na ztuhlé svaly:-).V noci budu strojit stromek a balit zbytek dárků...malou to drží,nekdy víc jindy min, školka jí vyhovuje, už tam spává...ahoj.

Dášenda (So, 23. 12. 2006 - 09:12)

mělo tam být DITUŠ :))

Dášenda (So, 23. 12. 2006 - 09:12)

ituš ,taky jsem ráda ,že jsi se ozvala :))
je mi jasný,že přidvou malých dětech moc času nazbyt není.Co "vzteklinka"?Ještě to malou drží ?Taky jsme všichni nemocní manžel a malá už jsou dobrý ale mě je porád nějak hůř :(
jsem nachlazená a do toho mě odvčera začly brát průdušky takže se pernamentně dusím .
TAK TI DITUŠ PŘEJU HODNĚ ZDRAVÍ ŠTĚSTÍ A CELÉ TVÉ RODINĚ TAKY :))
PS:Nevíš něco o Eduš ta už tu strašně dlouho nebyla ,poslala mi na mail jen fota.

dituša (So, 23. 12. 2006 - 08:12)

Johanzi i tobě:-)

dituša (So, 23. 12. 2006 - 08:12)

Johanzi i tobě:-)

JOHANZ (So, 23. 12. 2006 - 08:12)

SOUHLASÍM S PÁJKOU
NAVÍC CO MUSÍM DODAT JE ŽE MUJ STAV PO LEXAURINU BYL HORŠÍ A DOKUD JSEM NEZAČAL BRÁT DIAZEPAM (XANAX,NEUROL JSOU TOTEŽ BENZODIAZEPAM Z DLOUHOU DOBOU UČINKU ((COŽ SE POZNÁ VYLUČOVANÍM V MOČI)))
TAK MI BYLO HUŘ A HŮŘ

LEXAURIN MA RYCHLÝ NÁSTUP I ŮSTUP UČINNOSTI A PANIKA ČÍHA JEN NA TO ABY NA TEBE SKOČILA JSI JAKO NA HOUPAČCE...

DITUŠ
AHOJ A HEZKE SVÁTKY...

Pajka (So, 23. 12. 2006 - 00:12)

Katko, jak se Ti projevila závislost na Lexaurinu? Beru taky Buspiron, ale na ataku nepomůže, měla bys mít něco, co účinně a rychle pomůže. Neurol je sice taky benzodiazepim, ale má jiné složení než Lexaurin a je to lék typický pro panickou ataku. Proč Ti ho nechtějí dovolit? Na pohotovosti, pokud vím, stejně řeší ataku zase jen benzodiazepimem. Trochu tomu nerozumím, proč Tě nechávají ataku protrpět. Vždyť ataka bez pomoci, ublíží tělu víc než lék, který ji stopne. Vysvětlil Ti to někdo? Dívala jsem se na Epiral, je to v podstatě lék na léčbu epilepsie. Dost lidí tu bralo Rivotril, který má taky rychlý účinek a je vhodný na epileptické projevy. Myslím, že by Ti mohlo pomoci i vysvětlení tvého lékaře, proč a co bereš a proč cokoliv nesmáš. My bychom ti tu moc rádi pomohli, ale bohužel nejsme odborníci :( Přeju Ti moc, aby bylo co nejdříve líp a především bez atak.

Ibri (Pá, 22. 12. 2006 - 21:12)

Dituško jsem ráda,že ses ozvala.

Reklama

Přidat komentář